Sparingi

Strefa trenera

ZASADY ZAMIESZCZANIA OGŁOSZEŃ - kliknij 

*     *     *

Klub z warszawskiej ligi okręgowej pilnie poszukuje bramkarza do drużyny seniorów. Oferujemy dobre warunki. Zapraszamy do kontaktu:  bramkarzposzukiwany@gmail.com

Polecane strony

M Gol

mzpnSezon 2019-20 w IV lidze, a także klasach niższych (liga okręgowa, klasa A, klasa B) został zakończony.

 

Z ogłoszonej dziś decyzji możemy dowiedzieć się, iż utrzymane zostały zasady dotyczące awansów do wyższej ligi, za to żaden klub nie spadnie do niższej klasy rozgrywkowej. Szczegółowe zasady dotyczące awansów klubów w przypadku gdy dwie lub więcej drużyn otwierających tabelę ma taką samą liczbę punktów ogłaszać mają Wpjewódzkie ZPN (możliwe, że podejmą wspólną decyzję w przyszłym tygodniu).

Co już wiemy na 99 procent?

Awans do wyższej klasy rozgrywkowej wywalczyły następujące kluby:

Ciechanów-Ostrołęka: Narew Ostrołęka (awans do IV ligi, po raz ostatni w tej klasie rozgrywkowej w sezonie 2015-16); Błękitni Raciąż (awans do Ligi Okręgowej, po raz ostatni w sezonie 2011-12), Konopianka Konopki (awans do Ligi Okręgowej, po raz ostatni w sezonie 1999-2000), Orlęta Baboszewo (awans do klasy A, po raz ostatni w sezonie 2011-12), Kurpik Kadziło (awans do klasy A, po raz ostatni w sezonie 2018-19)

Płock: Orzeł Goleszyn (awans do IV ligi, debiut), Orkan Sochaczew (awans do ligi okręgowej, po raz ostatni w sezonie 2012-13), Polonia Radzanowo (awans do klasy A, po raz ostatni w sezonie 2018-19)

Radom: Drogowiec Jedlińsk (awans do IV ligi, po raz ostatni w sezonie 2017-18), Iskra Gózd (awans do ligi okręgowej, debiut), Zodiak Sucha (awans do ligi okręgowej, po raz ostatni w sezonie 2011-12)

Siedlce: Tygrys Huta Mińska (awans do IV ligi), LKS Ostrówek (awans do ligi okręgowej, po raz ostatni w sezonie 2012-13), Watra Mrozy (awans do ligi okręgowej, po raz ostatni w sezonie 2017-18), Jutrzenka Cegłów (awans do klasy A, po raz ostatni w sezonie 2018-19), Promnik Gończyce (awans do klasy A, debiut), ULKS Gołąbek (awans do klasy A, po raz ostatni w sezonie 2016-17)

Warszawa: Hutnik II Warszawa (awans do ligi okręgowej, po raz ostatni w sezonie 2004-05), Sarmata Warszawa (awans do ligi okręgowej, po raz ostatni w sezonie 2014-15), Start Otwock (awans do ligi okręgowej, po raz ostatni w sezonie 2002-03, potem V liga), KS Wesoła (awans do ligi okręgowej, po raz ostatni w sezonie 2012-13), Naprzód Stare Babice (awans do ligi okręgowej, po raz ostatni w sezonie 2018-19), Korona Góra Kalwaria (awans do ligi okręgowej, po raz ostatni w sezonie 2015-16), Passovia Pass (awans do ligi okręgowej, debiut), Naprzód Brwinów (awans do ligi okręgowej, po raz ostatni w sezonie 2017-18), Madziar Nieporęt (awans do klasy A, debiut), Dąb II Wieliszew (awans do klasy A, debiut), City Wilanów (awans do klasy A, debiut), MKS Polonia Warszawa (awans do klasy A, debiut), Kamionek Warszawa (awans do klasy A, po raz ostatni w sezonie 2016-17), GKS Podolszyn (awans do klasy A, debiut), KS Blizne (awans do klasy A, debiut).

Komu awans?

W kilku grupach nie wiadomo, kto zajął miejsce premiowane awansem lub miejsce barażowe. Do rozstrzygnięcia pozostaje kolejność w następujących ligach:

IV liga południe: Kto zajmie pierwsze miejsce - Radomiak II Radom, Błonianka Błonie czy MKS Piaseczno. Kluby te zakończyły rundę jesienną z taką samą liczbę punktów. Gdyby decydować miały bezpośrednie mecze - do barażów awansowałby Radomiak II Radom, gdyby decydujący był ogólny bilans bramkowy - na szczycie znalazłaby się Błonianka. W zasadzie bez jakichkolwiek szans jest MKS Piaseczno, chyba że Wojewódzkie ZPN wymyśliłyby coś naprawdę szczególnego (np. dodatkowe mecze między wspomnianą trójką pod koniec czerwca)

Klasa A Płock: Drugie miejsce premiowane awansem do ligi okręgowej zajmie ktoś z trójki: Stegny Wyszogród, Wicher Cieszewo lub Start Proboszczewice. Zarówno z bezpośrednich spotkań jak i ogólnego bilansu bramkowego wynika, iż będzie to najprawdopodobniej zespół z Wyszogrodu

Klasa B Płock: Drugie miejsce premiowane awansem do klasy A zajmie Wisła Nowy Duninów lub Zjednoczeni Bulkowo. Prawdopodobnie będzie to Wisła, bowiem wygrała bezpośredni mecz i ma lepszy bilans bramkowy ogółem.

Klasa B Radom I: Awans do klasy A uzyska Wisła Chotcza lub KS Jastrząb. Jeśli będzie decydował bezpośredni mecz, będzie to Wisła, jeśli ogólny bilans bramkowy - KS. Nie można wykluczyć innych rozwiązań.

Klasa B Radom II: Awans uzyska KS Lesznowola lub GKS Chynów. Prawdopodobnie będzie to KS, który wygrał bezpośredni mecz i ma lepszy ogólny bilans bramkowy.

Klasa A Siedlce: Awans do ligi okręgowej wywalczy ktoś z trójki: Kolektyw Oleśnica, Tajfun Jartypory i Polonez Mordy. W tabelce uwzględniającej tylko bezpośrednie mecze najlepszy jest Kolektyw, z kolei najkorzystniejszy ogólny bilans bramkowy ma Polonez.

Liga Okręgowa Warszawa I: Awans do IV ligi wywalczy Escola Varsovia lub Marcovia Marki. Prawdopodobnie będzie to Escola, która wygrała bezpośredni mecz i ma lepszy ogólny bilans bramkowy.

Liga Okręgowa Warszawa II: Awans do IV ligi uzyska Ursus II Warszawa lub Okęcie Warszawa. Ursus II wygrał bezpośredni mecz, ale to Okęcie ma korzystniejszy bilans bramkowy ogółem.

Klasa B Warszawa II: Drugie z miejsc premiowanych awansem zajmie ktoś z trójki: SF Wilanów, Perła II Złotokłos, KS Sobienie Jeziory. Najbliżej awansu jest SF, która zarówno w małej tabelce jak i bez uwzględnienia meczów bezpośrednich zajęłaby drugie miejsce - a zadecydowałaby o tym... większa liczba strzelonych goli.

Opinia "Piłki na Mazowszu". W związku z tym, iż nie rozegrano rewanżów, mecze bezpośrednie nie powinny decydować o kolejności w tabeli. Awans powinny więc wywalczyć albo drużyny z najlepszym bilansem bramkowym, albo też w jakiś inny sposób powinna zostać ustalona ostateczna kolejność

Decyzja odnośnie końcowej klasyfikacji zapadnie prawdopodobnie za kilka dni.

Co z barażami?

Decyzja o tym, czy baraże się odbędą zapadnie w przyszłym tygodniu. Wiadomo już, że nie odbędzie się baraż pomiędzy klubem LO i klasy A w okręgu Ciechanów-Ostrołęka (bo z LO nikt nie spada). Nie można wykluczyć scenariusza, w którym zostaną ustalone wstępne terminy barażów (np. pod koniec czerwca lub w lipcu), a jeśli sytuacja nie pozwoli na ich rozegranie, zostaną one odwołane.

Potencjalne pary barażowe:

O awans do III ligi: Drukarz Warszawa - Grupa południowa (Błonianka/Radomiak II/MKS)

O awans do IV ligi: Kasztelan Sierpc - Hutnik Huta Czechy; Ursus II/Okęcie - Zamłynie Radom, KS CK Troszyn - Escola/Marcovia

O awans do LO Radom: Oronka Orońsko i Mogielanka Mogielnica

O awans do Klasy A Radom: Wisła lub KS Jastrząb oraz KS Lesznowola lub GKS Chynów

O awans do klasy A Ciechanów-Ostrołęka: Opia Opinogóra i... GKS Andrzejewo lub ULKS Ołdaki (kluby te zakończyły rundę jesienną z taką samą liczbą punktów i również oczekują na decyzję dotyczącą klasyfikacji końcowej - lepszy bilans bramkowy ma GKS, w meczu bezpośrednim padł remis)

Co z pucharem?

Wojewódzkie związki prawdopodobnie będą starały się przeprowadzić do końca rozgrywki pucharowe, a więc zapewne także na Mazowszu mecze wojewódzkiego Pucharu Polski wstępnie zostaną zaplanowane w czerwcu lub lipcu. Wszystko po to, by wyłonić uczestnika ogólnokrajowego PP na sezon 2020-21. Ostateczne decyzje prawdopodobnie zostaną podjęte w przyszłym tygodniu.

*     *     *

Uwaga: nie można wykluczyć, że któraś drużyna/drużyny, z miejsca premiowanego awansem zrezygnuje z przysługującego prawa do gry w wyższej klasie rozgrywkowej, wówczas promocję uzyska klub z niższego miejsca (pod warunkiem, że nie zajął miejsca niższego niż trzecie w końcowej tabeli).

Nie można też wykluczyć, iż MZPN wyłamie się z przyjętych rekomendacji i podejmie inne decyzje - potwierdzenie wszystkich awansów i innych decyzji - w przyszłym tygodniu.