Sparingi

Strefa trenera

ZASADY ZAMIESZCZANIA OGŁOSZEŃ - kliknij 

*     *     *

Klub z warszawskiej ligi okręgowej pilnie poszukuje bramkarza do drużyny seniorów. Oferujemy dobre warunki. Zapraszamy do kontaktu:  bramkarzposzukiwany@gmail.com

Polecane strony

M Gol

mzpnJak donosi "Echo Dnia", Mazowiecki ZPN zdecydował, iż o kolejności w tabeli w przerwanym i przedwcześnie zakończonym sezonie decydować będą bezpośrednie mecze. Decyzja ta w jednej z grup spowoduje kuriozalną sytuację...

 

"Piłka na Mazowszu" w najbliższym czasie postara się potwierdzić wszelkie doniesienia i rozwiać wątpliwości. 

Z decyzji o tym, iż decydują bezpośrednie mecze najbardziej zadowoleni mogą być: Radomiak II Radom (w takiej sytuacji 1 miejsce w IV lidze południe), Stegny Wyszogród (awans do LO Płock, ostatni raz w sezonie 2018-19), Wisła Nowy Duninów (Awans do klasy A Płock, ostatni raz w sezonie 2018-19), Wisła Chotcza (awans do klasy A Radom, ostatni raz w sezonie 2009-10), KS Lesznowola (Awans do klasy A Radom, debiut), Kolektyw Oleśnica (Awans do LO Siedlce, ostatni raz w sezonie 2018-19), Escola Varsovia (awans do IV ligi, debiut), Ursus II Warszawa (awans do IV ligi).

Do kuriozalnej sytuacji doszło natomiast w grupie II warszawskiej klasy B. 

Oto trzy zespoły - SF Warszawa, Perła II Złotokłos i KS Sobienie Jeziory zgromadziły taką samą liczbę punktów. O kolejności (zgodnie z uchwałą PZPN z 2008 roku, na którą powołuje się regulamin rozgrywek MZPN na sezon 2019-20) decydują więc kolejno:

a) liczba zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami

Punkt ten nie wyłonił drużyny, która uplasowała się na drugim miejscu - bowiem każdy zespół wygrał po jednym meczu

b) przy równiej liczbie punktów - korzystniejsza różnica bramek między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn

Punkt ten eliminuje KS Sobienie, ale w grze pozostają Perła II i SF, które mają bilans +1

c) przy dalszej równości, według obowiązującej reguły UEFA, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są podwójnie, korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn.

Konia z rzędem temu, kto prawidłowo zinterpretuje zapis wymyślony przez kogoś z Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jeśli chodziłoby o róznice goli tylko w meczach wyjazdowych, wyżej będzie Perła II, bo ma bilans 0-0 (obydwa bezpośrednie mecze grała u siebie), a SF 2-5 (wyjazdowa porażka z... Perłą II)

Jeśli chodziłoby tylko o strzelone gole na wyjeździe - awansowałby SF, bo strzelił dwa, podczas gdy Perła II ani jednego (bo obydwa mecze z głównymi kontrkandydatami grała u siebie).

"Piłka na Mazowszu" z ciekawością wysłucha decyzji i uzasadnienia.

Podobna sytuacja mogłaby zaistnieć w klasie B Ostrołęka, ale tam wszystko zadziałało na korzyść GKS Andrzejewo - zespół grał na wyjeździe, zremusował i strzelił 4 gole, a w ogólnym bilansie bramkowym też prezentuje się lepiej niż ULKS Ołdaki.

W przypadku uzyskania nowych informacji, "Piłka na Mazowszu" niezwłocznie je opublikuje.