Strefa trenera

ZASADY ZAMIESZCZANIA OGŁOSZEŃ - kliknij

*     *     *

KS Marymont (Klasa B, grupa: Warszawa III, ) szuka sparing partnerów na następujące terminy: 
2-3 marca, 16-17 marca, 23-24 marca - możemy się podzielić kosztami boiska i sędziego.

kontakt: 
Paweł 570357013

*     *     *

Naprzód Skórzec szuka sparing partnera w terminie 23/24 luty . Kontakt do trenera
505503359

*     *     *

Wicher Cieszewo (klasa A Płock) poszukuje sparing partnera w terminie 23-24.03. Kontakt 518-773-509

*     *     *

„Akademia Piłkarska Brychczy (B Klasa, Warszawa Grupa 3) szuka sparing partnera na 24 lutego. Oczywiście możemy się podzielić kosztami boiska i sędziego” kontakt: Krzysztof Krakowiak 600061760

*     *     *

Miedzanka Miedzna (LO Siedlce) poszukuje sparingpartnera na termin: 2/3.03. Telefon 512-878-462

*     *     *

GKS GUMINO poszukuje sparingpartnera na termin 2/3 marca. Kontakt pod nr tel 668 191 107

Cytat tygodnia

 

"Prawą stronę asekuruje Matuidi. On bardzo często dochodzi, kiedy przy piłce jest Messi"

Dariusz Szpakowski, fragment komentarza z meczu Francja - Argentyna, 30 czerwca 2018

Polecane strony

M Gol

mzpnJak co roku "Piłka na Mazowszu" przygotowała symulację dotyczącą możliwych degradacji z poszczególnych lig mazowieckich. Szczegóły poniżej.

 

Informacje dotyczące spadków w okręgu Ciechanów-Ostrołęka oraz w IV lidze na podstawie zmian dokonanych w trakcie sezonu 2017-18 dotyczących liczby drużyn, które spadną z poszczególnych lig i grup.

Informacje dotyczące okręgu warszawskiego na podstawie regulaminu MZPN. Informacje z okręgu płockiego i siedleckiego na podstawie przedsezonowych informacji opublikowanych przez obydwa związki.

*     *     *

Z trzeciej do czwartej ligi może maksymalnie spaść pięć drużyn, wiadomo już jednak, że maksymalnie trzy drużyny z województwa mazowieckiego mogą zająć miejsce spadkowe. Wszystko przez to, że dwie ostatnie drużyny w tabeli po 28 kolejkach, a więc GKS Wikielec i Tur Bielsk Podlaski z pewnością nie wyprzedzą w końcowej tabeli dwóch najlepszych mazowieckich klubów, a więc Polonii Warszawa i Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Liczba spadkowiczów z III ligi z Mazowsza będzie mieć znaczenie dla liczby spadkowiczów w niższych klasach rozgrywkowych.

IV liga

1) Jeśli z III ligi nie spadnie żaden klub z województwa mazowieckiego, wówczas z IV ligi grupy południowej  spadną zespoły z miejsc 15-16, zaś 14 zespoły z obydwu grup IV ligi zagrają mecz barażowy o utrzymanie.

2) Jeśli z III ligi spadnie jeden klub z województwa mazowieckiego, wówczas do LO spadnie zespół nr 14 z grupy północnej i zespoły nr 14-16 z grupy południowej.

3) Jeśli z III ligi spadną dwa kluby z województwa mazowieckiego, wówczas do LO spadnie zespół nr 14 z grupy północnej i zespoły nr 14-16 z grupy południowej, zaś zespoły z miejsc nr 13 zagrają mecz barażowy o utrzymanie.

4) Jeśli z III ligi spadną trzy kluby z województwa mazowieckiego, wówczas do LO spadną zespoły nr 13-14 z grupy północnej i zespoły nr 13-16 z grupy południowej.

W porównaniu z istniejącymi możliwościami przed startem rundy wiosennej wiadomo już, że na pewno w czwartej lidze utrzymają się zespoły z miejsc nr 12.

Ciechanów-Ostrołęka

Liga Okręgowa. Już wiadomo, że w LO utrzymają się zespoły z miejsc nr 13 i 14. Z kolei los zespołu nr 15 zależeć będzie od MKS Ciechanów - jeśli klub ten utrzyma się w IV lidze, zespół nr 15 pozostanie w LO.

Zespół nr 16 spadnie do klasy A niezależnie od rozstrzygnięć w IV lidze.

Klasa A. Tu sprawa jest nieco bardziej skomplikowana - nie wiadomo bowiem, czy do rozgrywek zgłoszą się Błękitni Raciąż. Możliwe scenariusze:

a) Błękitni nie przystępują do rozgrywek, a z LO spada tylko zespół nr 16 - wówczas z klasy A spada tylko ostatni zespół.

b) Błękitni nie przystępują do rozgrywek, a z LO spadają dwa ostatnie zespoły, albo Błękitni przystępują do rozgrywek, a z LO spada tylko ostatni zespół - wówczas z klasy A spadną dwa ostatnie zespoły.

c) Błękitni przystępują do rozgrywek, a z LO spadają dwa ostatnie zespoły - wówczas z klasy A spadną trzy ostatnie zespoły.

W porównaniu z wcześniejszymi założeniami wiadomo już, że miejsca nr 10 i 11 gwarantują już stuprocentowe utrzymanie w klasie A.

Płock

Liga Okręgowa. Już wiadomo, że w LO utrzyma się zespół nr 12. Los zespołu nr 13 zależny będzie od tego, czy w czwartej lidze pozostanie Mazur Gostynin.

Klasa A. Możliwe są następujące scenariusze:

a) Jeśli z LO spadnie tylko ostatni zespół, a Bzura Chodaków nie wystartuje w rozgrywkach, z klasy A spadnie tylko zespół nr 12

b) Jeśli z LO spadną dwa ostatnie zespoły, a Bzura nie wystartuje w rozgrywkach, lub też spadnie jeden zespół i Bzura wystartuje w rozgrywkach, wówczas z klasy A spadną dwa ostatnie zespoły.

c) Jeśli z LO spadną dwa ostatnie zespoły, a Bzura wystartuje w rozgrywkach, wówczas z klasy A spadną trzy ostatnie zespoły.

Wiadomo więc już, że na pewno w rozgrywkach pozostanie zespół, kitóry zajmie lokatę nr 9.

Radom

Liga Okręgowa. Wiadomo już, że zespoły, które zakończą sezon na lokatach 2-13, wystąpią w kolejnych rozgrywkach LO. Możliwe scenariusze dotyczące pozostałych miejsc:

a) Jeśli Drogowiec i Promna utrzymają się w IV lidze, wówczas z Ligi Okręgowej spadną zespoły z miejsc 16-18.

b) Jeśli Promna spadnie do LO, a Drogowiec utrzyma się w IV lidze, wówczas spadną zespoły z miejsc 15-18.

c) Jeśli Promna i Drogowiec spadną do LO, wówczas do klasy A spadną zespoły z miejsc 14-18.

Klasa A. Scenariusze zależne od zdarzeń w Lidze Okręgowej:

a) Jeśli w LO zajdzie scenariusz A, wówczas z klasy A spadną zespoły z miejsc nr 14, a zespoły z miejsc nr 13 zagrają baraż o utrzymanie.

b) Jeśli w LO zajdzie scenariusz B, wówczas z klasy A spadną zespoły z miejsc nr 13 i 14.

c) Jeśli w LO zajdzie scenariusz C, wówczas z klasy A spadną zespoły z miejsc nr 13 i 14, a zespoły z miejsc nr 12 zagrają baraż o utrzymanie.

Siedlce

Liga Okręgowa. Wiadomo już, że miejsce nr 14 zagwarantuje utrzymanie w LO. Szansę na pozostanie w tej klasie rozgrywkowej może mieć także zespół nr 15, ale tylko wówczas, jeśli w czwartej lidze utrzyma się Naprzód Skórzec.

Klasa A. Na pewno utrzyma się zespół, który zajmie 12 miejsce w końcowej tabeli. Z kolei zespół nr 13 utrzyma się tylko wówczas, jeśli w Lidze Okręgowej utrzyma się zespół nr 15.

Warszawa

Liga Okręgowa. Liczba spadkowiczów zależna będzie od liczby drużyn, które spadną z IV ligi z okręgu warszawskiego. Mozliwe scenariusze:

a) Nikt nie spada z IV ligi - z LO spadają kluby z miejsc 14-16.

b) Z IV ligi spada jeden zespół (np. Perła Złotokłos) - z LO spadają zespoły z miejsc 14-16, a kluby z miejsc nr 13 grają baraż o utrzymanie.

c) Z IV ligi spadają dwie drużyny (np. Perła Złotokłos i Bug Wyszków) - z LO spadają zespoły z miejsc 13-16.

d) Z IV ligi spadają trzy drużyny (np. Perła, Bug i Znicz II Pruszków) - z LO spadają zespoły z miejsc 13-16, a kluby z miejsc nr 12 grają baraż o utrzymanie.

e) Z IV ligi spadają cztery drużyny (np. Perła, Bug, Znicz II i KS Łomianki) - z LO spadają zespoły z miejsc 12-16.

f) Z IV ligi spada pięć drużyn (np. Perła, Bug, Znicz II, Łomianki, Wilga Garwolin) - z LO spadają zespoły z miejsc 12-16, a drużyny z miejsc nr 11 grają baraż o utrzymanie.

Stuprocentowe utrzymanie w tym momencie daje pozycja nr 10, przy czym należy brać pod uwagę, że scenariusze e i f są teoretycznie możliwe, ale mało prawdopodobne, by zaistniały opisane w nich wydarzenia.

Klasa A. Liczba spadkowiczów zależy od liczby spadkowiczów z LO. Każdy scenariusz jest zależny od scenariusza oznaczonego tą samą literą w LO.

a) Spadają kluby z miejsc nr 14, kluby z miejsc nr 13 grają baraże o wyłonienie dwóch dodatkowych spadkowiczów.

b) Spadają kluby z miejsc nr 14, kluby z miejsc nr 13 powinny w teorii wyłonić jeden zespół, który utrzyma się w klasie A. Ostateczną decyzję podejmie MZPN.

c) Spadają kluby z miejsc 13-14.

d) Spadają kluby z miejsc 13-14, a kluby z miejsc nr 12 prawdopodobnie będą między sobą musiały wyłonić jednego spadkowicza.

e) Spadają kluby z miejsc 13-14, a kluby z miejsc nr 12 graja baraże o utrzymanie (spadną dwa zespoły z miejsc nr 12)

f) Spadają kluby z miejsc 13-14, a kluby z miejsc nr 12 powinny w teorii wyłonić jeden zespół, który utrzyma się w klasie A. Ostateczną decyzję podejmie MZPN.

W tej chwili stuprocentowo pewne utrzymanie daje miejsce nr 11. Zaistnienie scenariuszów e i f jest w teorii możliwe, ale mało prawdopodobne, by sie one zdarzyły.