mzpnW najbliższy weekend niemal wszystkie klasy rozgrywkowe i grupy zakończą sezon. Wyjątkiem siedlecka liga okręgowa i klasa A, które grać będą tydzień dłużej. "Piłka na Mazowszu" przedstawia wszystkie możliwe zdarzenia, które mogą zajść w najbliższym czasie.

 

III liga

Legia II Warszawa po 33 kolejce znalazła się w strefie spadkowej. Jej utrzymanie lub spadek będzie mieć znaczenie dla losów niektórych drużyn w niższych klasach rozgrywkowych, dlatego też "Piłka na Mazowszu" informuje, w jakich przypadkach Legia II uniknie degradacji.

Mecze istotne dla końcowego układu dolnych rejonów tabeli:

Tur Bielsk Podlaski - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie

Lechia Tomaszów Mazowiecki - MKS Ełk

Sokół Ostróda - Widzew Łódź

ŁKS Łomża - Legia II Warszawa

Legia II spadnie do czwartej ligi, jeśli:

1) przegra

2) MKS, Sokół i Drwęca wygrają

3) Legia II nie wygra, a MKS, Sokół i Drwęca nie przegrają

4) Legia II ma korzystniejszy bilans spotkań z Sokołem i MKS Ełk, za to gorszy z Drwęcą. Legia II spadnie więc, jeśli zremisuje, Sokół i MKS nie przegrają, a Drwęca przegra

5) Legia II spadnie także, jeśli zremisuje, a Sokół nie przegra. Jeśli MKS, Drwęca i Legia II zakończą rozgrywki z taką samą liczbą punktów, wówczas w małej tabelce z wynikami między tymi drużynami Legia II uplasuje się na ostatnim miejscu.

Legia II utrzyma się, jeśli:

1) zremisuje, Sokół i Drwęca nie przegrają, a MKS przegra

2) zremisuje, a Sokół przegra

3) wygra, a Sokół, Drwęca lub MKS nie wygra

IV liga

Awans. W barażu o awans do III ligi mogą wziąć udział Mazovia Mińsk Mazowiecki lub Korona Ostrołęka.

1) Mazovia zagra w barażu o awans, jeśli:

a) nie przegra

b) Korona nie wygra

2) Korona zagra w barażu o awans, jeśli wygra, a Mazovia przegra

Spadek. LKS Promna i Bug Wyszków zagrają baraż o utrzymanie, jeśli Legia II utrzyma się w III lidze. W przypadku spadku Legii II, obydwa kluby spadną do ligi okręgowej.

Liga Okręgowa

Płock. O utrzymanie walczą trzy drużyny - Wicher Cieszewo, Orzeł Goleszyn i Błyskawica Lucień.

1) Wicher spadnie do klasy A, jeśli:

a) nie wygra

b) Orzeł wygra, a Błyskawica nie przegra.

2) Błyskawica spadnie do klasy A, jeśli:

a) przegra, a Wicher wygra

b) zremisuje, Wicher wygra, a Orzeł zremisuje

3) Orzeł spadnie do klasy A, jeśli przegra, Wicher wygra, a Błyskawica nie przegra

Radom. Kilka drużyn jest zagrożonych degradacją, przy czym nawet jeśli po najbliższym weekendzie zespół, który zajmie 15 miejsce nie spadnie jeszcze do klasy A, nie będzie pewny utrzymania w LO (zadecydują wówczas czwartoligowe baraże)

1) Zwolenianka spadnie do klasy A, jeśli:

a) przegra

b) Skaryszewianka nie przegra

c) Legia II spadnie do IV ligi lub Promna przegra baraże o utrzymanie.

2) Skaryszewianka spadnie do klasy A, jeśli:

a) przegra, a Zwolenianka wygra

b) nie wygra, a Legia II spadnie do IV ligi lub Promna przegra baraże o utrzymanie

3) Zawisza Sienno spadnie do klasy A, jeśli:

a) przegra, Skaryszewianka wygra, Szydłowianka nie przegra, a Legia II spadnie do IV ligi lub Promna przegra baraże o utrzymanie.

b) zremisuje, Skaryszewianka, i Szydłowianka wygrają, a Legia II spadnie do IV ligi lub Promna przegra baraże o utrzymanie.

4) Legion Głowaczów spadnie do klasy A, jeśli przegra, Skaryszewianka wygra, a Legia II spadnie do IV ligi lub Promna przegra baraże o utrzymanie.

5) Szydłowianka spadnie do klasy A, jeśli:

a) przegra, Legion nie przegra, Skaryszewianka wygra, a Legia II spadnie do IV ligi lub Promna przegra baraże o utrzymanie.

b) zremisuje, Skaryszewianka wygra, Legion zremisuje z Zawiszą, a Legia II spadnie do IV ligi lub Promna przegra baraże o utrzymanie.

Siedlce. Orzeł Unin awansuje po najbliższej kolejce, jeśli:

1) Wygra, a Mazovia II nie wygra

2) nie przegra, Mazovia II przegra, a Hutnik i Podlasie nie wygrają

3) Wygra, a Mazovia Mińsk Mazowiecki zakończy sezon w czwartej lidze na drugim miejscu.

4) nie przegra, Mazovia zakończy sezon na drugim miejscu, a Hutnik i Podlasie nie wygrają

5) Mazovia zakończy sezon na drugim miejscu, Hutnik i Podlasie przegrają, a Fenix Siennica nie wygra

Watra Mrozy spadnie po 29 kolejkce do klasy A, jeśli:

a) przegra, a Wektra Zbuczyn i Kolektyw Oleśnica nie przegrają

b) nie wygra, a Wektra i Kolektyw wygrają

Warszawa. Świt II Nowy Dwór Mazowiecki i zespół nr 13 z grupy II zagrają baraż o utrzymanie tylko wówczas, jeśli Legia II utrzyma się w III lidze, a Bug Wyszków wygra baraż z LKS Promna o pozostanie w IV lidze.

Sytuacja w grupie II przedstawia się następująco

1) Błękitni Korytów spadną do klasy A, jeśli:

a) nie wygrają

b) Piast wygra

c) Legia II spadnie do IV ligi lub Bug przegra baraże o utrzymanie

2) Piast Piastów spadnie do klasy A, jeśli: 

a) nie wygra, a Błękitni wygrają

b) Legia II spadnie do IV ligi lub Bug przegra baraże o utrzymanie.

Klasa A

Płock. Ostatnia kolejka wyłoni spadkowicza:

Huragan Bodzanów spadnie do klasy B, jeśli:

a) nie wygra

b) Kasztelan Białe Błoto wygra

c) Bzura Chodaków przystąpi do rozgrywek w klasie A

Kasztelan Białe Błoto spadnie do klasy B, jeśli:

a) nie wygra, a Huragan wygra

b) Bzura przystąpi do rozgrywek w klasie A

Radom. MIejsca nr 13 dadzą prawo gry w barażach o utrzymanie w klasie A tylko wówczas, jeśli Legia II utrzyma się w III lidze, a LKS Promna wygra baraż o utrzymanie w IV lidze.

Grupa I. Dwie drużyny wciąż są zagrożone degradacją.

Zorza Kowala spadnie do klasy B, jeśli:

a) nie wygra, a Legia II spadnie do IV ligi lub LKS Promna przegra baraż o pozostanie w IV lidze.

b) wygra, WUKS Ruda Wielka nie przegra, a Legia II spadnie do IV ligi lub LKS Promna przegra baraż o pozostanie w IV lidze.

WUKS Ruda Wielka spadnie do klasy B, jeśli przegra, Zorza Kowala wygra, a Legia II spadnie do IV ligi lub LKS Promna przegra baraż o pozostanie w IV lidze.

Grupa II - dwie drużyny wciąż nie są pewne utrzymania. Jaguar Wolanów w środę rozegra mecz 25 kolejki.

Jaguar Wolanów spadnie do klasy B, jeśli:

a) nie wygra któregoś z dwóch ostatnich meczów, a Legia II spadnie do IV ligi lub LKS Promna przegra baraż o utrzymanie w IV lidze.

b) Strażak Wielogóra wygra, a Legia II spadnie do IV ligi lub LKS Promna przegra baraż o utrzymanie w IV lidze.

Strażak Wielogóra spadnie do klasy B, jeśli nie wygra, Jaguar wygra obydwa pozostałe do rozegrania spotkania, a Legia II spadnie do IV ligi lub LKS Promna przegra baraż o utrzymanie w IV lidze.

Siedlce. Kosovia może awansować po 25 kolejce do ligi okręgowej. Stanie się tak, jeśli wygra, LKS Ostrówek nie wygra, a Miedzanka Miedzna przegra.

Świt Barcząca może spaść po 25 kolejce do klasy B. Stanie się tak, jeśli przegra, a Polonez Mordy wygra.

Warszawa. Grupa II:

1) Burza Pilawa awansuje do ligi okręgowej, jeśli:

a) wygra

b) Bór Regut nie wygra

2) Bór Regut awansuje do ligi okręgowej jeśli wygra, a Burza Pilawa nie wygra.

3) Advit Wiązowna zajmie 13 miejsce, jeśli:

a) nie wygra

b) KS Puznówka i Vulcan Wólka Mlądzka nie przegrają

4) KS Puznówka zajmie 13 miejsce, jeśli:

a) przegra, a Advit wygra

b) zremisuje, Advit wygra, a Vulcan Wólka Mlądzka przegra

5) Vulcan Wólka Mlądzka zajmie 13 miejsce, jeśli przegra, a KS Puznówka i Advit wygrają

Grupa III

1) Tur Jaktorów spadnie do klasy B, jeśli:

a) nie wygra

b) Gwardia Warszawa nie przegra

2) Tur Jaktorów zajmie 13 miejsce, jeśli wygra, a Gwardia przegra

3) Gwardia Warszawa spadnie do klasy B, jeśli przegra, a Tur wygra

4) Gwardia Warszawa zajmie 13 miejsce, jeśli:

a) zremisuje

b) wygra i Rozwój Warszawa wygra

c) nie wygra i Tur nie wygra

5) Gwardia zajmie 12 miejsce, jeśli wygra, a Rozwój nie wygra.

6) Rozwój Warszawa zajmie 13 miejsce, jeśli nie wygra, a Gwardia wygra

7) Rozwój zajmie 12 miejsce, jeśli:

a) wygra

b) Gwardia nie wygra

Grupa IV

1) LKS II Chlebnia zajmie 13 miejsce, jeśli:

a) przegra, a UKS Ołtarzew nie przegra

b) nie wygra, a UKS wygra

2) UKS Ołtarzew zajmie 13 miejsce, jeśli:

a) przegra

b) zremisuje, a LKS II nie przegra

c) LKS II wygra

Uwaga: Teoretycznie 13 miejsce powinno dać możliwość gry w barażach o pozostanie w klasie A - jeśli Bug pozostałby w IV lidze utrzymać powinny się dwie z czterech drużyn z 13 miejsc, jeśli Bug spadłby do LO, utrzymać powinna się jedna z czterech drużyn z 13 miejsc. Ostateczną decyzję podejmie MZPN - nie można wykluczyć, że 13 miejsca spadną do klasy B bez gry w barażach (zwłaszcza gdy Bug spadnie do LO, a wolne miejsce np. przypadnie w udziale jakiejś nowej drużynie.

Klasa B

Radom. Grupa II:

1) Legion II Głowaczów awansuje do klasy A, jeśli Legion Głowaczów utrzyma się w lidze okręgowej.

2) Megawat Świerże Górne awansuje do klasy A, jeśli Legion spadnie z ligi okręgowej.

Warszawa. Grupa II

1) Walka Kosów awansuje do klasy A, jeśli:

a) wygra

b) nie przegra, a SF Warszawa nie wygra

c) SF Warszawa przegra

2) SF Warszawa awansuje do klasy A, jeśli:

a) wygra, a Walka nie wygra

b) zremisuje, a Walka przegra

Grupa IV

1) Józefowianka Józefów awansuje do klasy A, jeśli:

a) wygra

b) Ożarowianka II zremisuje z Relaxem

2) Ożarowianka II Ożarów Mazowiecki awansuje do klasy A, jeśli wygra, a Józefowianka nie wygra

3) Relax Radziwiłłów awansuje do klasy A, jeśli wygra, a Józefowianka nie wygra.