Strefa trenera

ZASADY ZAMIESZCZANIA OGŁOSZEŃ - kliknij

*     *     *

Vulcan Wólka Mlądzka (Otwock), A klasa, poszukuje sparingpartnera na 2.03.2019r. Mamy zarezerwowane sztuczne boisko. Tel 513140230 - Michał

*     *     *

"Poszukujemy trenera do prowadzenia drużyny z A klasy która ostatnio ma cięższe chwile, okolice Warszawy. Trener z ambicjami i chęcią ciężkiej pracy - zapraszamy do współpracy. Kontakt: szukamytrenera1@gmail.com"

Cytat tygodnia

 

"Prawą stronę asekuruje Matuidi. On bardzo często dochodzi, kiedy przy piłce jest Messi"

Dariusz Szpakowski, fragment komentarza z meczu Francja - Argentyna, 30 czerwca 2018

Polecane strony

M Gol

logofacebookUbiegłotygodniowa decyzja spowodowała zmiany w liczbie zespołów w niektórych ligach, które na zakończenie sezonu mogą spaść do niższej klasy rozgrywkowej. "Piłka na Mazowszu" przedstawia aktualizację we wszystkich grupach i ligach na Mazowszu.

 

IV liga

Właśnie w tej klasie rozgrywkowej zaszły największe zmiany. Przypomnijmy, że wg przedsezonowych reguł miejsca spadkowe to 9-16, a ósme miejsce dawało możliwość gry w barażu o utrzymanie. W pesymistycznym scenariuszu spadłyby także zespoły z miejsc 8, 7 i 6. Jak jest obecnie?

Minimalna liczba spadkowiczów wynosi 4. Oznacza to, że jeśli żaden zespół z województwa mazowieckiego nie spadnie do IV ligi, wówczas z tej klasy rozgrywkowej spadnie 15 i 16 zespół grupy południowej i 15 zespół grupy północnej, zaś drużyny, które zajmą miejsca nr 14 zagrałyby baraż o utrzymanie. 

Maksymalna liczba spadkowiczów wynosi 9. Oznacza to, że jeśli wszystkie mazowieckie zespoły spadną z III ligi (Legia II Warszawa, Ursus Warszawa, Victoria Sulejówek, Polonia Warszawa, Świt Nowy Dwór Mazowiecki), wówczas IV ligę opuszczą drużyny z miejsc 12-16 w grupie południowej i 12-15 w grupie północnej.

Obecnie miejscem dającym pewne utrzymanie jest miejsce nr 11.

Ciechanów-Ostrołęka

Liga Okręgowa: W kwestii minimalnej liczby spadkowiczów nadal bez zmian - wynosi ona 0. Za to zmniejszyła się maksymalna liczba drużyn, kóre mogą zostać zdegradowane. Wynosi ona obecnie 4 - i zaistnieje tylko wówczas, gdy aż cztery kluby z okręgu Ciechanów-Ostrołęka spadną do LO. Oznacza to, że na pewno utrzymają się drużyny do 12 miejsca włącznie.

Klasa A. Podobnie jak w LO - nastąpiła tylko jedna zmiana. Maksymalna liczba drużyn, które mogą spaść do niższej klasy rozgrywkowej wynosi obecnie 5. Obecnie więc stuprocentowe utrzymanie daje lokata nr 9.

Płock

W tych klasach rozgrywkowych nie nastąpiły żadne zmiany.

Radom

Liga Okręgowa. Przy założeniu, że nie ulegnie nic zmianie i LO w kolejnym sezonie liczyć będzie 16 zespołów, zmianie uległa maksymalna liczba drużyn mogących spaść do klasy A. Poprzednio wynosiła ona 9, teraz natomiast 8. Stanie się tak wówczas, jeśli aż pięć klubów z okręgu radomskiego spadnie z IV ligi. Oznacza to, że pierwszym stuprocentowo bezpiecznym miejscem w LO jest lokata nr 10.

Klasa A. Tu również nastąpiło przesunięcie o jedną pozycję - poprzednio 10 miejsca mogły w najbardziej pesymistycznym scenariuszu grać baraż o utrzymanie. Obecnie są pierwszym stuprocentowo pewnym miejscem dającym utrzymanie. Aktualny najbardziej pesymistyczny scenariusz zakłada natomiast degradację drużyn z miejsc 11-14.

Siedlce

Zmiany w IV lidze nie miały wpływu na na ligi w tym okręgu

Warszawa

Liga Okręgowa. W najbardziej optymistycznym scenariuszu nastąpiła mała zmiana. Do tej pory 13 miejsca musiałyby w takim scenariuszu grać baraż o utrzymanie. Obecnie, jeśli nikt z okręgu warszawskiego nie spadłby z IV ligi, z LO spadłyby drużyny z miejsc 14-16, a zespoły z miejsc nr 13 utrzymałyby się bez żadnych dodatkowych gier.

Spore zmiany nastąpiły także, jeśli chodzi o najbardziej pesymistyczny scenariusz. Poprzednio nawet kluby z miejsc nr 6 nie mogły czuć się stuprocentowo bezpieczne. Obecnie w najgorszym z możliwych scenariuszy spadają kluby z miejsc 10-16, a lokata nr 9 oznacza konieczność gry w barażach. Taka sytuacja byłaby możliwa tylko wówczas, jeśli do IV ligi spałyby wszystkie mazowieckie zespoły grające obecnie w III lidze, a wszystkie miejsca spadkowe (dziewięć) zajęłyby kluby z okręgu warszawskiego. Pierwsztm stuprocentowo bezpiecznym miejscem jest obecnie lokata numer 8 (poprzednio była to lokata nr 5).

Klasa A. Również małe zmiany - bo liczba spadkowiczów zależna jest od liczby spadkowiczów z LO. W najbardziej optymistycznym scenariuszu niewielka zmiana - spadają 14 miejsca, a trzynaste grają baraż o utrzymanie (ale o dwa miejsca, nie jak w poprzedniej wersji - o jedno). W najbardziej optymistycznym scenariuszu natomiast spadłyby zespoły z miejsc 12-14, z kolei drużyny z miejsc 11 musiałyby wyłonić jeden zespół, który pozostałby w klasie A (uwaga, możliwe, że MZPN podjąłby w takiej sytuacji jakąś inną decyzję). Poprzednio stuprocentoe utrzymanie dawała lokata nr 8. Obecnie pewne utrzymanie daje pozycja nr 10.