Mazovia Mińsk MazowieckiKolejni nowi piłkarze dołączyli do Mazovii Mińsk Mazowiecki.

 

Oprócz awizowanych już wcześniej Kozikowskiego i Łysika do Mazovii dołączyli Mikołaj Tokaj, Bartosz Kozakiewicz i Michał Bondara.

Mikołaj Tokaj to 28-letni pomocnik, który ostatnie dwa lata spędził w Huraganie Wołomin. W rundzie jesiennej trwającego sezonu zanotował 13 występów w IV lidze, w których strzelił trzy gole i zanotował jedną asystę. W przeszłości był związany z takimi klubami jak AON Rembertów, Mazowsze Grójec, Victoria Sulejówek, Start Otwock, Radomiak Radom, Drukarz Warszawa i GKP Targówek Warszawa. 

Michał Bondara wraca do Mazovii po okresie półrocznego wypożyczenia do Tygrysa Huta Mińska. W rundzie jesiennej trwającego sezonu zanotował 13 występów w klasie A Siedlce, w których strzelił 12 goli. W przeszłości związany z takimi klubami jak Widzew Łódź, Gryf Słupsk, Orlęta Łuków, Victoria Kałuszyn, Start II Otwock, Jutrzenka Cegłów, Promnik Łaskarzew i Mazur Karczew. Kilka lat temu przebywał na testach m.in. w Stali Mielec i Kolejarzu Stróże.

Bartosz Kozakiewicz wraca do Mazovii po rocznej przerwie. Ostatnie pół roku spędził w A-klasowym klubie SRT Halinów, w barwach którego zanotował 11 występów i strzelił jednego gola. W przeszłości był piłkarzem m.in. Jutrzenki Cegłów, Startu Otwock, Mazura Karczew, Huraganu Wołomin i Polonii Warszawa. Ma na koncie 27 występów w II lidze, a także 27 spotkań rozegranych w III lidze. Kilka lat temu przebywał na testach w Widzewie Łódź, trenował również z zespołem Młodej Ekstraklasy Legii Warszawa.

Do dyspozycji trenera będzie także wracający po kontuzji Karol Budzikur, a także przesunięty z zespołu rezerw Jakub Teodorski (jesienią 15 meczów i 2 gole w siedleckiej lidze okręgowej).

Mazovię opuścił natomiast Jacek Moryc, który w rundzie wiosennej będzie występował w Mazurze Karczew. Urodzony w 1983 roku obrońca w Mińsku Mazowieckim występował przez ostatni rok. Jesienią zanotował 7 występów IV lidze, a także 3 występy w siedleckiej lidze okręgowej (zespół rezerw). W przeszłości był graczem takich klubów jak Polonia Warszawa, Wisła Płock, Start Otwock, Radomiak Radom i Pilica Białobrzegi. Ma na koncie 18 gier w ekstraklasie, 41 meczów (1 gol) w pierwszej (dawnej drugiej) lidze, a także 50 meczów i trzy gole w II lidze.

 

źródło: mksmazovia.pl