Strefa trenera

ZASADY ZAMIESZCZANIA OGŁOSZEŃ - kliknij

*     *     *

Ogłaszamy nabór do drużyny seniorów SRT Halinów  grającej w klasie A warszawskiej.
Wszystkich, którzy skończyli 16 lat i chcą spróbować swoich sił w piłce 11-osobowej prosimy o kontakt poprzez fb lub pod numerem telefonu. 516446326.

*     *     *

Legionovia II zagra sparingi w terminach: 17 lipca środa.
Ze względu na planowaną wymianę nawierzchni boiska w Legionowie mecze na wyjeździe.
Sebastian Dzisiewicz 602369447

*     *     *

UKS FDA Wieliszew poszukuje trenerów i asystentów  z uprawnieniami  do grup młodzieżowych U9 - U12 CV proszę wysyłać na adres uksfdawieliszew@gmail.com

*     *     *

Hutnik Warszawa zaprasza piłkarzy urodzonych w 1999 roku i młodszych na 
testy w zespole IV ligi. Zainteresowanych prosimy o kontakt na 
biuro@hutnikwarszawa.pl.

Cytat tygodnia

 

"Prawą stronę asekuruje Matuidi. On bardzo często dochodzi, kiedy przy piłce jest Messi"

Dariusz Szpakowski, fragment komentarza z meczu Francja - Argentyna, 30 czerwca 2018

Polecane strony

M Gol

mzpnIle drużyn spadnie z poszczególnych lig w tym sezonie - to pytanie chyba najczęściej pojawiające się w różnego rodzaju rozmowach czy korespondecji z trenerami, piłkarzami, działaczami czy osobami interesującymi się niższymi ligami na Mazowszu. Odpowiedź nigdy nie może być jednocznaczna, wszystko bowiem zależy od lig wyższych. Ale po kolei:

 

Dokładną liczbę spadkowiczów z IV ligi, Ligi Okręgowej czy klasy A poznamy dopiero zapewne w czerwcu, niewykluczone nawet, że dopiero po ostatniej kolejce sezonu. Nie ma w tym jednak winy ani Mazowieckiego ZPN, ani żadnego innego okręgowego ZPN. Winny jest fakt, że niższe ligi są zależne od wyższych, a przecież żaden związek nie jest w stanie przewidzieć, ile drużyn z województwa mazowieckiego spadnie z trzeciej ligi do czwartej. Podobnie w niższych ligach - czy ktoś jest w stanie ze stuprocentową pewnością powiedzieć ile drużyn z okręgu radomskiego spadnie do LO? Albo ile z okręgu ciechanowsko-ostrołęckiego? 

A ile drużyn spadłoby z poszczególnych lig, gdyby dziś zakończył się sezon?

IV liga (minimalna i maksymalna liczba spadowiczów - kliknij)

W związku z tym, że z III ligi spadłyby dwa zespoły (Victoria Sulejówek, a także Ursus Warszawa, który musiałby zrobić miejsce dla drugoligowej obecnie Olimpii Elbląg), z czwartej ligi z każdej grupy spadłoby dziś po pięć drużyn z każdej grupy.

W grupie północnej byłyby to: Wkra Żuromin, MKS Ciechanów, Mazur Gostynin, Mławianka Mława i Kasztelan Sierpc.

W grupie południowej byłyby to: Sparta Jazgarzew, LKS Promna, Znicz II Pruszków, Orzeł Unin i Perła Złotokłos.

Ciechanów-Ostrołęka (zasady spadków i awansów - kliknij)

Z Ligi Okręgowej spadłyby Orzyc Chorzele, GKS Strzegowo i Wkra Sochocin. W przypadku jeśli wicemistrz LO przegrałby baraż o awans do IV ligi, spadłaby jeszcze Tęcza Ojrzeń.

W LO jest przewidziany baraż o utrzymanie (a przynajmniej był przewidziany przed sezonem), oznacza to, że w pierwszym scenariuszu baraż o utrzymanie grałaby Tęcza, w drugim Mazowsze Jednorożec.

Z klasy A spadłyby Rzekunianka Rzekuń, Świt Baranowo, Boruta Kuczbork i Jutrzenka Unieck. W przypadku przegranego barażu o awans do IV ligi przez wicemistrza LO, z klasy A spadłby dodatkowo także Kurpik Kadzidło.

Płock (zasady spadków i awansów - kliknij)

Z Ligi Okręgowej spadłyby Unia Iłów i Stegny Wyszogród, a w przypadku porażki wicemistrza LO w barażach o awans do IV ligi - także Skrwa Łukomie.

Z klasy A spadłyby Mazowia Słubice i Wisła Nowy Duninów, a w przypadku porażki wicemistrza LO w barażach o awans do IV ligi także Polonia Radzanowo.

Radom (zasady spadków i awansów - kliknij)

Z Ligi Okręgowej spadłyby Legion Głowaczów i Pilica Nowe Miasto, a w przypadku porażki wicemistrza LO w barażach o IV ligę także Skaryszewianka Skaryszew.

Z klasy A spadłyby Megawat Świerże Górne (grupa I), a także Strażak Wielogóra i Sokół Przytyk (grupa II), a w przypadku porażki wicemistrza LO w barażach o IV ligę odbyłby się baraż o utrzymanie w klasie A pomiędzy Młodzikiem Radom a KS Magnuszew.

Siedlce (zasady spadków i awansów - kliknij)

Z Ligi Okręgowej spadłaby Victoria Kałuszyn, a w przypadku porażki wicemistrza LO w barażach o IV ligę także Tajfun JarMet Jartypory.

Z klasy A spadłyby Grodzisk Krzymosze i Sęp Żelechów, a w przypadku porażki wicemistrza LO w barażach o IV ligę także Błękitni Stoczek Węgrowski.

Warszawa (zasady spadków i awansów - kliknij)

Z Ligi Okręgowej spadłyby Burza Pilawa, Mazur II Karczew i Amur Wilga (grupa I), a także LKS Osuchów, LKS Chlebnia i KS Konstancin (grupa II). Dodatkowo:

1) Przyszłość Włochy i Agape Białołęka grałyby baraż o pozostanie w LO, jeśli obydwaj wicemistrzowie awansowaliby do IV ligi. Jeśli choć jeden wicemistrz nie wygrałby dwumeczu barażowego, wówczas obydwa kluby spadłyby do klasy A.

2) Jeśli obydwaj wicemistrzowie przegraliby baraże o awans do IV ligi, wówczas o utrzymanie się w LO w barażu zagrać musieliby Promnik Łaskarzew i Pogoń II Grodzisk Mazowiecki.

Z klasy A spadłyby: Błyskawica Warszawa, KS Puznówka, Tur Jaktorów i LKS II Chlebnia. Oprócz tego:

1) Jeśli obydwaj wicemistrzowie LO awansowaliby do IV ligi, wówczas prawdopodobnie szansę na utrzymanie dostałby jeden z czterech zespołów: Legion Warszawa, Victoria Zerzeń, FC Płochocin, Zaborowianka Zaborów. Jeśli choć jeden wicemistrz baraże by przegrał, wówczas cztery wymienione drużyny spadłyby do klasy B.

2) Jeśli obydwaj wicemistrzowie LO przegraliby baraże o awans, wówczas jeden z czterech wymienionych zespołów: WKS Rząśnik, Wisła Maciejowice, Jedność Żabieniec, Partyzant Leszno musiałby spaść do klasy B.

Przed nami jeszcze druga część sezonu, wiele może się więc zmienić i wydarzyć, zarówno na korzyść potencjalnych spadkowiczów, jak i na niekorzyść. Od maja "Piłka na Mazowszu" będzie na bieżąco monitorowała sytuację i podawała informacje o zmianach w spadkach i awansach, miejscach dających pewne utrzymanie i miejscach oznaczających pewną degradację.