Sparingi

Co nowego na stronie?

 

7 września

1) Poprawiono wynikające z dawnej awarii błędy w składach GKS Pokrzywnica w sezonie 2017-18.

2) Przypisano loga nowym zespołom w klasach B

3) Dopisano do kolejek mecze z udziałem TKS Wygoda

Polecane strony

M Gol

mzpnCoraz bliżej zakończenia sezonu i coraz mniej możliwych scenariuszów w poszczególnych ligach i okręgach. Oprócz wciąż możliwych zdarzeń tym razem "Piłka na Mazowszu" przedstawia listę klubów, które mają zapewnione utrzymanie w poszczególnych ligach (przy czym pominięte zostały zespoły wciąż mające szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej)

 

IV liga

W porównaniu z ubiegłym tygodniem nie doszło do żadnej zmiany - możliwe są trzy scenariusze:

1) Jeśli nikt z województwa mazowieckiego nie spadnie z III ligi, wówczas z IV ligi spadną drużyny z miejsc 13-16.

2) Jeśli z III ligi spadnie jeden zespół z województwa mazowieckiego, wówczas z IV ligi spadną zespoły z miejsc 13-16, a drużyny z miejsc nr 12 zagrają baraż o utrzymanie.

3) Jeśli z III ligi spadną dwa zespoły z województwa mazowieckiego, wówczas z IV ligi spadną zespoły z miejsc 12-16.

Pewne gry w w IV lidze w sezonie 2018-19 są następujące zespoły: KS Łomianki, Hutnik Warszawa, Wisła II Płock, Oskar Przysucha, Błonianka Błonie, Mszczonowianka Mszczonów, MKS Piaseczno, Pilica Białobrzegi, Mazur Karczew, KS Raszyn

Ciechanów-Ostrołęka

Na pewno jednym ze spadkowiczów z czwartej ligi będzie MKS Ciechanów. Maksymalna liczba spadkowiczów z okręgu Ciechanów-Ostrołęka z IV ligi wynosi trzy. 

Scenariusz 1: Z IV ligi spada tylko MKS Ciechanów, a wicemistrz ligi okręgowej wygrywa baraż o awans do IV ligi.

W takiej sytuacji z okręgówki spada ostatni zespół, a zespół nr 15 (o ile COOZPN nie zadecyduje inaczej) rozegra baraż o utrzymanie z trzecim zespołem klasy A.

Z klasy A z kolei spadną zespoły z miejsc 13-14.

Scenariusz 2: Możliwy w dwóch sytuacjach:

a) z IV ligi spada tylko MKS Ciechanów, a wicemistrz LO przegrywa baraż o awans do IV ligi.

b) Z IV ligi spadają dwa zespoły (np. MKS Ciechanów i Mławianka Mława), a wicemistrz LO wygrywa baraż o awans do IV ligi.

W przypadku zaistnienia któregoś z tych przypadków z ligi okręgowej spadną zespoły z miejsc 15-16, a drużyna z miejsca nr 14 zagra baraż o utrzymanie z trzecim zespołem klasy A.

Z kolei z klasy A spadną drużyny z miejsc 12-14.

Scenariusz 3: Możliwy w dwóch sytuacjach:

a) Z IV ligi spadają dwa zespoły (np. MKS Ciechanów i Mławianka), a wicemistrz LO przegrywa baraż o awans do IV ligi.

b) Z IV ligi spadają trzy zespoły (np. MKS Ciechanów, Mławianka i Korona Ostrołęka), a wicemistrz LO wygrywa baraż o awans do IV ligi (uwaga: zaistnienie scenariusza, w którym spadają trzy zespoły z okręgu COOZPN z IV ligi możliwe tylko w sytuacji, gdy co najmniej jeden zespół z województwa mazowieckiego spadnie z trzeciej ligi)

Jeśli zaistnieje któryś z tych scenariuszów, wówczas z ligi okręgowej spadną drużyny z miejsc 14-16, a drużyna z miejsca nr 13 zagra baraż o utrzymanie z trzecim zespołem klasy A.

Z kolei z klasy A spadną drużyny z miejsc 11-14.

Scenariusz 4 (Możliwy tylko w sytuacji, jeśli choć jeden zespół z województwa mazowieckiego spadnie z trzeciej ligi)

Z IV ligi spadają trzy zespoły (np. MKS Ciechanów, Mławianka, Korona), a wicemistrz LO przegrywa baraż o awans do IV ligi.

W takim przypadku z LO spadną zespoły z miejsc 13-16, a drużyna nr 12 zagra baraż o utrzymanie z klubem nr 3 z klasy A.

Z kolei z klasą A w takiej sytuacji pożegnają się kluby z miejsc 10-14.

W sezonie 2019-20 w lidze okręgowej mają zapewnione miejsce: MKS Ciechanów (spadkowicz), Żbik Nasielsk, Ostrovia Ostrów Mazowiecka, KS CK Troszyn, Korona Szydłowo, Wkra Bieżuń, PAF Płońsk, Iskra Krasne, Tęcza Ojrzeń

Z kolei w klasie A zapewnione miejsce mają: Orzyc Chorzele (spadkowicz), Wkra Radzanów (beniaminek), Wymakracz Długosiodło (beniaminek), Bartnik Myszyniec, Pełta Karniewo

Płock

Wisła II Płock zapewniła sobie utrzymanie w IV lidze, co oznacza, że lokata nr 11 w lidze okręgowej i lokata nr 9 w klasie A pozwoli utrzymać się na kolejny sezon na tym samym szczeblu rozgrywkowym. Oto wszystkie możliwe scenariusze:

Scenariusz 1: Z IV ligi spada jedynie Mazur, a wicemistrz LO wygrywa baraż o awans do IV ligi.

W takiej sytuacji z ligi okręgowej spada jedynie zespół nr 14, zaś z klasy A jedynie zespół nr 12

Scenariusz 2: Możliwy w dwóch sytuacjach:

a) Z czwartej ligi spadają dwa zespoły z okręgu płockiego (Mazur i Kasztelan Sierpc), a wicemistrz LO wygrywa baraż o awans do IV ligi

b) Z czwartej ligi spada tylko Mazur, a wicemistrz LO przegrywa baraż o awans do IV ligi.

W takiej sytuacji z ligi okręgowej spadną zespoły z miejsc 13-14, zaś z klasy A zespoły z miejsc 11-12.

Scenariusz nr 3: Możliwy w następującej sytuacji:

b) Z czwartej ligi spadają dwa zespoły (Mazur, Kasztelan), a wicemistrz LO przegrywa baraż o awans do IV ligi.

W takiej sytuacji z ligi okręgowej spadną zespoły z miejsc 12-14, zaś z klasy A zespoły z miejsc 10-12.

Zapewnione miejsce w lidze okręgowej w sezonie 2019-20 mają następujące kluby: Mazur Gostynin (spadkowicz), Błękitni Gąbin (beniaminek), Bzura Chodaków (beniaminek), Stoczniowiec Płock, Zryw Bielsk, Orzeł Goleszyn, Amator Maszewo, Unia Czermno, Delta Słupno, Unia Iłów, Pogoń Słupia

Z kolei w klasie A zapewnione miejsce mają: Stegny Wyszogród (spadkowicz), Sparta Mochowo (beniaminek), Orkan Sochaczew (beniaminek), Zorza Szczawin Kościelny, Wicher Cieszewo, Spójnia Mała Wieś, GKS Góra, ULKS Ciółkowo, Szopen Sanniki

Radom

LKS Promna spadła do ligi okręgowej, co sprawiło, że przedstawiony przed tygodniem scenariusz nr 1 na pewno się nie wydarzy. A oto możliwe scenariusze:

Scenariusz nr 1: Możliwy tylko w jednej sytuacji:

a) z IV ligi spada jeden zespół okręgu radomskiego (LKS Promna), a wicemistrz LO wygrywa baraż o awans do IV ligi

W takiej sytuacji z ligi okręgowej spadną zespoły z miejsc 15-16, zaś z klasy A spadną zespoły nr 14 i zespół nr 15 z grupy II.

Scenariusz nr 2: Możliwy w sytuacjach:

a) Z IV ligi spadają dwa zespoły (np. Promna i Energia Kozienice), a wicemistrz LO wygrywa baraż o awans do IV ligi

b) Z IV ligi spada jeden zespół (Promna), a wicemistrz LO przegrywa baraż o awans do IV ligi.

W takiej sytuacji z ligi okręgowej spadną zespoły z miejsc 14-16, z kolei z klasy A spadną zespoły z miejsc 14 i zespół nr 15 z grupy II, z kolei zespoły z miejsc nr 13 z obydwu grup zagrają baraż o utrzymanie w klasie A.

Scenariusz nr 3: Możliwy w sytuacjach:

a) Z IV ligi spadają trzy zespoły (np. Promna, Energia i Radomiak II Radom; możliwe tylko wówczas, jeśli z trzeciej ligi spadnie przynajmniej jeden zespół z województwa mazowieckiego), a wicemistrz LO wygrywa baraż o awans do IV ligi

b) Z IV ligi spadają dwa zespoły, a wicemistrz LO przegrywa baraż o awans do IV ligi.

W takiej sytuacji z ligi okręgowej spadną zespoły z miejsc 13-16, z kolei z klasy A spadną drużyny z miejsc 13-14, a także zespół nr 15 w grupie II.

Scenariusz nr 4: Możliwy tylko wówczas, jeśli przynajmniej jeden zespół z województwa mazowieckiego spadnie z trzeciej ligi.

Scenariusz zakłada, że z IV ligi spadną trzy zespoły z okręgu radomskiego, a wicemistrz LO przegra baraże o awans do IV ligi.

W takiej sytuacji z ligi okręgowej spadną zespoły z miejsc 12-16, z kolei z klasy A spadną zespoły z miejsc 13-14 oraz zespół nr 15 w grupie II, a zespoły z miejsc nr 12 zagrają między sobą baraż o utrzymanie.

Pewne miejsce w lidze okręgowej w sezonie 2018-19 w lidze okręgowej mają następujące kluby: LKS Promna (spadkowicz), Drogowiec Jedlińsk (beniaminek), Centrum Radom, Powiślanka Lipsko, Orzeł Wierzbica, Zamłynie Radom, Gryf Policzna, 

Z kolei w klasie A pewne miejsce mają: Iskra Gózd, Gracja Tczów, Akcja Jastrzębia, Plon Garbatka, Energia II Kozienice, Gryfia Mirów, Mogielanka Mogielnica, Zodiak Sucha, KS Błotnica Stara, Wulkan Zakrzew, Chojniak Wieniawa, SKS Potworów, Orzeł Gielniów, Kraska Jasieniec

Siedlce

Z IV ligi spadł Orzeł Unin. Oto możliwe wszystkie scenariusze:

Scenariusz nr 1: Z IV ligi spada tylko Orzeł, a wicemistrz LO wygrywa baraż o awans do czwartej ligi.

W takiej sytuacji z ligi okręgowej spada zespół nr 16, zaś z klasy A spadają zespoły z miejsc 13-14.

Scenariusz nr 2: Możliwy w dwóch sytuacjach:

a) Z IV ligi spada tylko Orzeł, a wicemistrz LO przegrywa baraż o awans do czwartej ligi

b) z IV ligi spadają dwa zespoły (Orzeł i Pogoń II Siedlce), a wicemistrz LO wygrywa baraż o awans do IV ligi.

W takiej sytuacji z ligi okręgowej spadną zespoły z miejsc 15-16, zaś z klasy A zespoły z miejsc 12-14.

Scenariusz nr 3:  Z czwartej ligi spadają dwa zespoły (Orzeł i Pogoń II), a wicemistrz LO przegrywa baraż o awans do IV ligi.

W takiej sytuacji z LO spadają zespoły z miejsc 14-16, z kolei z klasy A spadają zespoły z miejsc 11-14.

Pewne miejsce w lidze okręgowej na sezon 2019-20 mają: Orzeł Unin (spadkowicz), Zryw Sobolew, Naprzód Skórzec, Wektra Zbuczyn, Tygrys Huta Mińska, Płomień Dębe Wielkie, Fenix Siennica, Mazovia II Mińsk Mazowiecki, Czarni Węgrów, Jabłonianka Jabłonna Lacka, Wilga Miastków Kościelny, Jastrząb Żeliszew (beniaminek)

Z kolei w klasie A pewne miejsce mają: Rywal Ruchna (beniaminek), LKS Ostrówek, Wicher Sadowne

Warszawa

Z czwartej ligi spadła Perła. Ostatnie rozstrzygnięcia spowodowały, że najbardziej pesymistyczne scenariusze mają jeszcze mniejszą możliwość zaistnienia. Oto aktualnie wszystkie możliwe rozstrzygnięcia:

Scenariusz nr 1: Z czwartej ligi spada tylko Perła, a obydwaj wicemistrzowie LO wygrywają baraż o awans do czwartej ligi:

W takiej sytuacji z LO spadną zespoły z miejsc 15-16, a zespoły z miejsc nr 14 zagrają baraż o utrzymanie.

Z kolei z klasy A spadną zespoły z miejsc nr 14, a zespoły z miejsc nr 13 wyłonią między sobą jednego spadkowicza.

Scenariusz nr 2: Możliwy w dwóch sytuacjach:

a) Z IV ligi spada tylko Perła, a tylko jeden wicemistrz LO wygrywa baraż o awans do czwartej ligi.

b) Z IV ligi spadają dwa zespoły z okręgu warszawskiego (np. Perła i Wilga Garwolin), a obydwaj wicemistrzowie wygrywają baraż o awans do IV ligi

W przypadku zaistnienia któregoś z tych dwóch przypadków z ligi okręgowej spadną zespoły z miejsc 14-16, zaś z klasy A zespoły z miejsc nr 14, a zespoły z miejsc nr 13 zagrają baraże, które wyłonią dwóch kolejnych spadkowiczów.

Scenariusz nr 3: Możliwy w trzech sytuacjach:

a) Z IV ligi spada tylko Perła, a obydwaj wicemistrzowie LO przegrywają baraż o awans do IV ligi.

b) Z IV ligi spadają dwa zespoły (np. Perła i Wilga), a tylko jeden wicemistrz LO wygrywa baraż o awans do IV ligi.

c) Z IV ligi spadają trzy zespoły (np. Perła, Wilga i Drukarz Warszawa), a obydwaj wicemistrzowie LO wygrywają baraż o awans do IV ligi

Jeśli któraś z wymienionych sytuacji będzie mieć miejsce, wówczas z ligi okręgowej spadną zespoły z miejsc 14-16, a zespoły z miejsc nr 13 zagrają baraż o pozostanie w LO. Z kolei z klasy A spadną zespoły z miejsc nr 14, a zespoły z miejsc nr 13 wyłonią między sobą trzech spadkowiczów.

Scenariusz nr 4: Możliwy w trzech sytuacjach:

a) Z IV ligi spadają dwa zespoły (np. Perła i Wilga), a obydwaj wicemistrzowie LO przegrywają baraż o awans do IV ligi.

b) Z IV ligi spadają trzy zespoły (np. Perła, Wilga i Drukarz), a tylko jeden wicemistrz LO wygrywa baraż o awans do IV ligi

c) Z IV ligi spadają cztery zespoły (np. Perła, Wilga, Drukarz i Sparta Jazgarzew), a obydwaj wicemistrzowie LO wygrywają baraż o awans do IV ligi (scenariusz możliwy tylko w przypadku spadku co najmniej jednej drużyny z województwa mazowieckiego w III lidze).

Jeśli zaistnieje któraś z wymienionych sytuacji, wówczas z ligi okręgowej spadną zespoły z miejsc nr 13-16, zaś z klasy A zespoły z miejsc nr 13-14.

Scenariusz nr 5: Możliwy w trzech sytuacjach:

a) Z IV ligi spadają trzy zespoły (np. Perła, Wilga, Drukarz), a obydwaj wicemistrzowie LO przegrywają baraż o awans do IV ligi.

b) Z IV ligi spadają cztery zespoły (np. Perła, Sparta, Drukarz, Wilga), a tylko jeden wicemistrz LO wygrywa baraż o awans do IV ligi (mozliwy tylko w przypadku spadku co najmniej jednego zespołu z województwa mazowieckiego z III ligi)

c) Z IV ligi spada pięć zespołów (np. Perła, Sparta, Wilga, Drukarz Warszawa i Ożarowianka Ożarów Mazowiecki), a obydwaj wicemistrzowie LO wygrywają baraż o awans do IV ligi - scenariusz "c" możliwy tylko wówczas, jeśli dwa zespoły z województwa mazowieckiego spadną z III ligi.

W takiej sytuacji z LO spadną zespoły z miejsc 13-16, a zespoły z miejsc nr 12 zagrają baraż o utrzymanie. Z kolei z klasy A spadną zespoły z miejsc 13-14, a zespoły z miejsc nr 12 wyłonią między sobą jednego spadkowicza.

Scenariusz nr 6: Możliwy w dwóch sytuacjach:

a) Z IV ligi spadają cztery zespoły (np. Perła, Sparta, Drukarz, Wilga), a obydwaj wicemistrzowie LO przegrają baraż o awans do IV ligi (możliwy tylko w przypadku spadku co najmniej jednego zespołu z województwa mazowieckiego z trzeciej ligi)

b) Z IV ligi spada pięć zespołów (np. Perła, Sparta, Ożarowianka, Wilga, Drukarz), a tylko jeden wicemistrz LO wygrywa baraż o awans do IV ligi - scenariusz "b" możliwy tylko wówczas, jeśli z trzeciej ligi spadną dwa zespoły z województwa mazowieckiego.

W takiej sytuacji z ligi okręgowej spadną zespoły z miejsc 12-16, z kolei z klasy A spadną zespoły z miejsc 13-14, a zespoły z miejsc nr 12 wyłonią między sobą dwóch spadkowiczów.

Scenariusz nr 7: Możliwy tylko w sytuacji, jeśli z trzeciej ligi spadną dwa zespoły z województwa mazowieckiego.

Scenariusz zakłada spadek pięciu zespołów z IV ligi (Perła, Sparta, Wilga, Ożarowianka i Drukarz) oraz porażkę obydwu wicemistrzów LO w barażach o awans do IV ligi.

Gdyby taki scenariusz zaistniał, wówczas z ligi okręgowej spadłyby zespoły z miejsc 12-16, zaś zespoły nr 11 zagrałyby baraż o pozostanie w LO. Z kolei z klasy A spadłyby zespoły z miejsc nr 13-14, zaś drużyny z miejsc nr 12 wyłoniłyby między sobą trzech spadkowiczów.

Pewne miejsce w lidze okręgowej w sezonie 2019-20: Perła Złotokłos (spadkowicz), Wicher Kobyłka (beniaminek), Świt II Nowy Dwór Mazowiecki, Mazur Radzymin, Dąb Wieliszew, Marcovia Marki, KS Teresin, Laura Chylice, Ursus II Warszawa, Grom Warszawa, Przyszłość Włochy

Pewne miejsce w klasie A w sezonie 2019-20: Burza Pilawa (spadkowicz), Amur Wilga (spadkowicz), KS Konstancin (spadkowicz), LKS Osuchów (spadkowicz), AKS Zły Warszawa (beniaminek), GKS Dąbrówka (beniaminek), Korona Góra Kalwaria (beniaminek), KTS Weszło (beniaminek), Sarmata Warszawa (beniaminek), MKS Hutnik Warszawa, KS II Łomianki, Rządza Załubice, Wkra Pomiechówek, WKS Rząśnik, Bednarska Warszawa, Rozwój Warszawa, Vulcan Wólka Mlądzka, Advit Wiązowna, Józefovia II Józefów, Grom II Warszawa, Anprel Nowa Wieś, Nadstal Krzaki Czaplinkowskie, UKS Siekierki, Walka Kosów, Jedność Żabieniec, Piast Feliksów, Wrzos Międzyborów, Promyk Nowa Sucha, LKS II Chlebnia