Sparingi

Strefa trenera

ZASADY ZAMIESZCZANIA OGŁOSZEŃ - kliknij

*     *     *

Iskra Zbrosza Duża poszukuję trenera do 2 grup młodzieżowych więcej info na FB Iskry w wiadomości lub 793593949

Co nowego na stronie?

 

31 października

1) Uzupełniono wszystkie składy Gladiatora Słoszewo z sezonu 2018-19

2) Udostępniono klasyfikację strzelców klasy A Płock

Polecane strony

M Gol

mzpnRegularny sezon w ligach mazowieckich, poza siedlecką klasą A, dobiegł końca. Pozostały już tylko baraże i wyczekiwanie przez część klubów na rozstrzygnięcia w wyższych klasach rozgrywkowych w nadziei na uratowanie ligowego bytu.

 

Kto nie jest jeszcze pewny ligowego bytu? Poniższe zestawienie nie zawiera możliwych wycofań, rezygnacji i zmian w tabelach końcowych, które jeszcze - według krążących plotek - mogą nastąpić.

IV liga

O ligowy byt drżą Korona Ostrołęka i Energia Kozienice (12 miejsca w grupach). Spadek Victorii Sulejówek do IV ligi oznaczać będzie konieczność rozegrania barażu o pozostanie w tej klasie rozgrywkowej. Gdyby zdegradowana została także np. Broń Radom, wówczas obydwa zespoły pożegnają się z IV ligą.

Żadne inne wyniki i rozstrzygnięcia dla losów 12 miejsc w IV lidze nie będą mieć znaczenia - jedynie liczba spadkowiczów z III ligi z województwa mazowieckiego (zmiana nastąpiłaby tylko wówczas, gdyby ktoś wycofał się z rozgrywek).

Ciechanów-Ostrołęka

1) Z ligi okręgowej spadnie Mazowsze Jednorożec, a z klasy A Boruta Kuczbork, jeśli Nadnarwianka przegra baraż o awans do IV ligi lub dwunasty zespół IV ligi (Korona) spadnie do ligi okręgowej.

Gdyby zaistniało tylko jedno z tych zdarzeń, wówczas baraż o awans do ligi okręgowej rozgrywałyby GKS Strzegowo i Konopianka Konopki.

2) Z ligi okręgowej spadnie Mazowsze i GKS Strzegowo, a z klasy A Boruta i Orzeł Sypniewo, jeśli Korona spadnie do ligi okręgowej, a Nadnarwianka przegra baraże o awans do IV ligi.

Jeśli obydwa zdarzenia będą mieć miejsce, w barażu o ligę okręgową zagrają Konopianka i Sona Nowe Miasto.

Płock

Zgodnie z wyliczeniami Start Proboszczewice spadnie do klasy A, a Polonia Radzanowo do klasy B, jeśli Świt Staroźreby nie awansuje do IV ligi.

Radom

W lidze okręgowej na rozstrzygnięcia w wyższych klasach rozgrywkowych czekają Zawisza Sienno i KS Potworów.

Zawisza Sienno pozostanie w lidze okręgowej, jeśli Proch Pionki wygra baraż o awans do IV ligi lub Energia Kozienice pozostanie w IV lidze.

KS Potworów pozostanie w lidze okręgowej, jeśli w sezonie 2019-20 w czwartej lidze występować będą zarówno Energia jak i Proch.

W klasie A ROZPN postanowił zamieszać i jeśli podrzyma decyzję opisaną dziś na stronie pilkanamazowszu.pl i 13 zespół grupy II zostanie potraktowany lepiej niż 13 zespół grupy I, a Zorza Kowala postanowi odwoływać się do wyższej instancji (MZPN lub PZPN), możliwe, że ostateczny skład radomskiej klasy A poznamy w lipcu lub sierpniu.

Poniżej możliwość sprawiedliwa, zgodna z logiką i możliwość ROZPN

1) Spadek Energii i porażka w barażach Prochu

a) Wersja logiczna - zdegradowane Zorza i Młodzik Radom (+ oczywiście Sokół Przytyk)

b) wersja ROZPN - zdegradowane Zorza i Sokół, baraż Młodzika z Hubertusem Chomentów (13 miejsce grupy II z 12 miejscem z grupy I)

2) Spadek Energii i awans Prochu lub utrzymanie Energii i porażka w barażach Prochu

a) wersja logiczna - baraż Zorza z Młodzikiem (13 miejsca z obydwu grup), Sokół oczywiście w klasie B.

b) wersja ROZPN - zdegradowane Zorza i Sokół, Młodzik utrzymuje się bez barażów.

3) Utrzymanie Energii w IV lidze i awans Prochu

a) wersja logiczna - utrzymanie się Zorzy i Młodzika, spadek Sokoła

b) wersja ROZPN - Zorza gra baraże z Sokołem (13 z grupy I i 14 z grupy II)

Siedlce

Kolektyw Oleśnica spadnie do klasy A, a Jutrzenka Cegłów do klasy B, jeśli Hutnik Huta Czechy nie awansuje do IV ligi.

Warszawa

1) Liga okręgowa

a) Jeśli Olimpia i AP Żyrardowianka Żyrardów przegrają baraże o awans do IV ligi, z ligi okręgowej spadną Victoria II Sulejówek i Naprzód Stare Babice.

b) Jeśli jedna drużyna - Olimpia lub AP Żyrardowianka - awansuje do IV ligi, wówczas Victoria II zagra baraż o utrzymanie z Naprzodem.

c) Jeśli zarówno Olimpia, jak i AP Żyrardowianka awansują do IV ligi, wówczas Victoria II i Naprzód utrzymają się w lidze okręgowej.

2) Klasa A

a) Błyskawica Warszawa, Victoria Zerzeń, Tur Jaktorów i Partyzant Leszno zagrają w barażach o utrzymanie, jeśli choć jeden zespół (Olimpia lub AP Żyrardowianka) awansuje do IV ligi. Przy czym:

- awans tylko jednego zespołu oznaczać będzie, że tylko jeden zespół się utrzyma (prawdopodobnie dwustopniowe baraże)

- awans obydwu drużyn do IV ligi oznacza, że utrzymają się dwa zespoły.

b) Jeśli zarówno Olimpia jak i AP Żyrardowianka przegrają baraże o awans do IV ligi - wówczas wszystkie cztery zespoły spadną do klasy B.