Sparingi

Strefa trenera

ZASADY ZAMIESZCZANIA OGŁOSZEŃ - kliknij 

*     *     *

Klub z warszawskiej ligi okręgowej pilnie poszukuje bramkarza do drużyny seniorów. Oferujemy dobre warunki. Zapraszamy do kontaktu:  bramkarzposzukiwany@gmail.com

Polecane strony

M Gol

logofacebookTo drugi jubileuszowy tekst dotyczący działalności "Piłki na Mazowszu". Tekst poświęcony sparingom i transferom.

 

Już od trwającej przerwy między sezonami nastąpiła zmiana w publikacji meczów sparingowych. Od pewnego czasu wpływały sygnały, że wrzucenie wszystkich mazowieckich drużyn do "jednego sparingowego wora" nie ułatwia odszukiwania wyników interesujących poszczególne osoby drużyn. Nastąpił więc podział na IV ligę i cztery okręgi, a piąty, najwiekszy okręg (warszawski) dodatkowo na klasy rozgrywkowe. Ligi w każdej grupie uszeregowane są od najwyższej do najniższej, a w przypadku tej samej klasy rozgrywkowej - alfabetycznie (np. IV liga) lub według numeracji grup (np. klasa A Radom). Kluby w każdej lidze i grupie również zostały uszeregowane alfabetycznie. "Piłka na Mazowszu" ma nadzieję, iż takie rozwiązanie ułatwia wszystkim sprawdzanie wyników. Wszelkie uwagi i spostrzeżenia jak zwykle jednak mile widziane.

Oczywiście ideałem byłoby zapewne, gdyby wszystkie grupy miały swój oddzielny folder, "Piłka na Mazowszu" nie zdecydowała się jednak na taki manewr ze względu na fakt, iż wydłużyłoby to o ok. 30-40 procent czas wprowadzania wyników sparingów. Otóż gdy teraz np. KS Wąsewo (klasa A C-O) gra z Ostrovią Ostrów Mazowiecka (LO C-O), uzupełnić wynik przy obydwu klubach można w jednym pliku. Gdyby każda liga prezentowana była oddzielnie, należałoby, po uzyskaniu wyniku wyszukiwać i uzupełniać informacje w dwóch różnych plikach.

Jeśli uda się wygenerować czas, sparingi z wcześniejszych okresów zostaną udostępnione w archiwum jeszcze w sierpniu. "Piłka na Mazowszu" nie obiecuje jednak, iż na pewno w tym terminie zostanie to wykonane - sprawy bieżące (sparingi, transfery, startujący puchar, terminarze, itp.) mają bowiem absolutne pierwszeństwo.

*     *     *

Dwa lata testów, sprawdzianów i prób (oraz błędów), jeśli chodzi o transfery wyłoniły model prezentowania nowych piłkarzy na stronie, jaki obowiązywać będzie w najbliższym czasie. Otóż do startu poszczególnych lig nowi zawodnicy będą w newsach prezentowani pojedynczo (lub w większej liczbie, jeśli dwóch lub więcej zawodników przejdzie z klubu A do klubu B) - dotyczy IV ligi i ligi okręgowej. W przypadku klas A i B prezentowani będą zbiorczo (wszyscy piłkarze, którzy trafili do danego klubu - oczywiście wg informacji przekazanych przez zainteresowane drużyny).

Po rozpoczęciu sezonu, do ok. 5 września prezentacja nowych graczy będzie wyglądać następująco: pojedynczo dla IV ligi, grupowo (klub) Liga Okręgowa, grupowo (cała liga) klasa A i klasa B. W przypadku klasy A i B możliwe, iż powyższe zostanie zastosowane dopiero po drugiej kolejce w każdej grupie.

W dalszej części sezonu po każdej kolejce w każdej grupie pojawiać się będzie lista zawodników, którzy po raz pierwszy zagrali w danym klubie, a którzy nie występowali w drużynie w poprzednim sezonie. Będzie to zbiorcza lista dla danej grupy i klasy rozgrywkowej (np. LO Płock). Znajdować się na niej będą zarówno nowi piłkarze, o których transferach nie było wcześniej mowy, piłkarze, ktorzy wrócili do treningów, jak i juniorzy, którzy zadebiutują w seniorskim zespole.

Powyższe zostanie wprowadzone po to, by o każdym nowym zawodniku (zwłaszcza w IV lidze i LO) pojawiła się wzmianka, ale jednocześnie by zmniejszyć opóźnienia w publikacji poszczególnych informacji do maksymalnie tygodnia od dnia debiutu.

Po zakończeniu rundy pojawi się natomiast ewentualny suplement z zawodnikami, którzy z klubu odeszli, a o których wcześniej wzmianki nie było (zazwyczaj będą to zawodnicy, którzy przerwali treningi albo przenieśli się do innego województwa).

Jeśli czas pozwoli, dodatkowo ruszy wreszcie planowany już od dwóch lat dział transfery, gdzie będzie można zobaczyć wszystkie przyjścia i odejścia zawodników, które były już prezentowane na stronie (z podziałem na ligi i grupy). Znajdzie się on mniej więcej w tym samym miejscu co sparingi - z lewej strony. Tu również cenne będą wszelkie uwagi i spostrzeżenia, które pomogłyby udoskonalić część transferową.

 

cdn.