Sparingi

Strefa trenera

ZASADY ZAMIESZCZANIA OGŁOSZEŃ - kliknij 

*     *     *

Wisła Zakroczym poszukuje sparing partnerów w okresie przygotowawczym do nowej rundy. Telefon - 509639642.

*     *     *

MLKS Nadnarwianka Pułtusk (seniorzy IV liga) chętnie zagra sparing z zespołem z IV lub III ligi w terminach: 13/14 luty Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny (501 136 132).

*     *     *

Druzyna Amigos Warszawa (A klasa) poszukuje sparingpartnerów na poniższe daty 6-7.02, 27-28.02, 13-14.03 Nie mamy boiska, możemy dojechać lub wynająć boisko z kosztami 50/50.
Kontakt 510 217 693 lub przez fanpage drużyny na fb

*     *     *

Naprzód Skórzec szuka sparing partnera na 20/21.02.2021. Boisko do ustalenia, koszty 50/50. Kontakt: 604065277

*    *     *

Drużyna KS Pilica Nowe Miasto szuka sparingpartnera w terminie 30.01.2021 i 27.02.2021.
Możemy zagrać na sztucznym boisku w Mogielnicy bądź Grójcu.
Kontakt do trenera: 604911411

 

Polecane strony

M Gol

mzpnCo powinno decydować o tym, kto - przy równej liczbie punktów - zajmie wyższe miejsce w tabeli? Porównywalną liczbę zwolenników ma zarówno wersja, w której liczyć się powinny bezpośrednie mecze, jak i ta, która stawia na ogólny bilans bramkowy. Swoich zwolenników mają też dodatkowe baraże. Głos w sprawie postanowiła zabrać też "Piłka na Mazowszu".

 

UWAGA: Poniższe rozważania są jedynie opinią PnM, a nie prawną interpretacją zapisów

Najpierw skupmy się na minusach dwóch pierwszych teorii:

1) Zwolennicy ustalania kolejności na podstawie jednego bezpośredniego meczu (lub bezpośrednich meczów, jeśli więcej niż dwa kluby mają taką samą liczbę punktów) powołują się na fakt, że przecież w regulaminie nie ma ani słowa o tym, że opublikowane zasady ustalania kolejności w regulaminie nie mówią nic o tym, że można je stosować tylko po rozegraniu pełnego sezonu. Dowodzą też, że nawet gdyby był zapis, iż stosować je należy tylko po zakończeniu sezonu, to dotyczy to także tego przypadku, bo przecież MZPN niemal na pewno ogłosi, iż sezon został zakończony. A że przedwcześnie? Nie ma to znaczenia. W opinii PnM w sporej części osoby te mają rację, jest jednak ale....

Otóż w przypadku jeśli w bezpośrednim meczu ((albo w małej tabelce w przypadku co najmniej trzech drużyn) nie rozstrzygną punkty ani bilans bramkowy między zainteresowanymi drużynami, to decydują gole strzelone na wyjeździe.

I tu pojawia się problem. Co w przypadku, gdy w jedynym meczu padł bramkowy remis? Wynik ten oczywiście promuje gości - ale... w jaki sposób gospodarze mieli strzelić gola na wyjeździe? Taka sytuacja ma miejsce w klasie B Ciechanów (2-3 miejsce), a także klasie B Warszawa II (2-4 miejsce).. A przecież chodzi o to, by podjąć decyzję sprawiedliwą, prawda?

O drugim "ale", równie istotnym, nieco dalej

2) Zwolennicy ustalania kolejności na podstawie ogólnego bilansu bramkowego odwołują się do zasady sprawiedliwości. Ich zdaniem nie można ustalać kolejności na podstawie tylko jednego rozegranego meczu, bo jest mowa o bezpośrednich meczach, a nie meczu. Każdy powinien mieć więc możliwość zagrania z bezpośrednim rywalem u siebie. A jak wiadomo, rundy rewanżowej nie udało się rozegrać. I też mają częściowo rację.

3) Wszyscy dyskutujący o tym, jak ustalać kolejność skupiają się tylko na paragrafie 23 Regulaminu MZPN, który odsyła do Uchwały PZPN (IX/40 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku z późniejszymi zmianami). Ale... jest wspomnianie wcześniej "ale". Regulamin MZPN ma znacznie więcej punktów, o których wszyscy zapominają.

Ważnym punktem regulaminu MZPN zdaniem "Piłki na Mazowszu" jest paragraf 13, punkt 6. Brzmi on: "Każda drużyna rozgrywa w swojej grupie dwa spotkania z pozostałymi drużynami - u siebie jako gospodarz i u przeciwnika jako gość (...)". Nigdzie nie ma założenia, że można rozegrać tylko jeden mecz i będzie wszystko w porządku...

Jeśli więc (jak chcą zwolennicy ustalania kolejności na podstawie bezpośrednich meczów) mielibyśmy sztywno trzymać się zapisów regulaminowych, to... sezon nie można uznać za zakończony., bowiem zacytowany paragraf i punkt regulaminu nie został dopełniony. Innymi słowy - należałoby zrobić jedno z dwóch:

a) Anulować sezon

b) "przeczekać" i dokończyć rozgrywki w pierwszym możliwym terminie (jesień 2020, wiosna 2021)

"Piłka na Mazowszu" jest jednak pewna, że w przypadku tego punktu zwolennicy trzymania się reguł (w większości) uznają, że... wcale nie trzeba się tego punktu trzymać, a i zwolennikom ustalania kolejności na podstawie bilansu bramkowego zapewne nie uśmiechałoby się anulowanie sezonu.

Zdaniem "Piłki na Mazowszu" najrozsądniej byłoby, aby obydwie strony uznały, że w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest rozegranie dodatkowych meczów, celem ustalenia kolejności w tabeli - ale z zaliczeniem bezpośrednich meczów z rundy jesiennej.

Obrazując to przykładem: Ursus II wygrał jesienią z Okęciem 4:2. 

a) Ursus II wywalczyłby awans, jeśli

- nie przegrałby

- przegrałby jedną bramką

- przegrałby 3-5, 4-6, 5-7, itp.

b) Okęcie awansowałoby, jeśli:

- wygrałoby różnicą trzech lub więcej goli

- wygrałoby 2-0 lub 3-1.

c) W przypadku wyniku 4-2 dla Okęcia - musiałby (zgodnie z uchwałą PZPN) zostać rozegrany mecz dodatkowy, decydujący o awansie (na neutralnym terenie).

"Piłka na Mazowszu" zdaje sobie jednak sprawę, iż wiele osób uważa, że bez sensu jest rozgrywanie jednego meczu, a więc jedynym w stu procentach zgodnym z regulaminem rozwiązaniem jest anulowanie (lub dokończenie) sezonu.

*     *     *

Jest jednak jeszcze jeden punkt, który pozwala MZPN na podjęcie decyzji według własnego uznania. Mówi on, że w regulaminie nie można dokonywać zmian, poza tymi, które wynikają z postanowień PZPN.

Przedwczesne zakończenie sezonu można za takie postanowienie PZPN uznać - wydaje się więc, że w tej sytuacji MZPN może zmienić regulamin i ustalić, że o kolejności decyduje... (tu wpisać dowolną wartość)