Sparingi

Strefa trenera

ZASADY ZAMIESZCZANIA OGŁOSZEŃ - kliknij 

*     *     *

Rozwój Warszawa szuka sparing partnera na weekend 8/9 sierpnia. Telefon do trenera: 511385271

Polecane strony

M Gol

pzpnW ostatnich dniach PZPN dokonał zmian w uchwale nr IX/140 z dnia 3 i 7 lipca 2008 roku w sprawie organizacji rozgrywek w piłkę nożną.

 

Poniżej interesujące dla mazowieckich klubów zmiany - UWAGA: uchwała PZPN w niektórych punktach, o których mowa poniżej, dopuszcza możliwość, iż wojewódzkie związki uchwalą swoje przepisy różniące się od tych zawartych w uchwale, należy więc zaczekać na regulamin MZPN na sezon 2020-21, aby dowiedzieć się, czy wszystkie wymienione punkty będą obowiązywać w mazowieckich rozgrywkach w sezonie 2020-21.:

1) Zlikwidowano wymóg, by w określonych klasach rozgrywkowych różnica między pierwszym zespołem a zespołem rezerw wynosiła minimum dwie klasy rozgrywkowe. Oznacza to, że Znicz II Pruszków niezależnie od rozstrzygnięć w drugiej lidze pozostanie na kolejny sezon w IV lidze (o ile w MZPN nie uznają, że uchwalone pod koniec czerwca przepisy nie mają zastosowania do rozgrywek zaliczanych do poprzedniego sezonu).

Wymagane będzie jedynie, aby dwie drużyny tego samego klubu nie rywalizowały na tym samym szczeblu rozgrywkowym.

2) Zaostrzono zasady gry zawodników pierwszej drużyny w rezerwach:

a) W przypadku klubów Ekstraklasy, I i II ligi (m.in. Wisła II Płock, Radomiak II Radom)

- zawodnik, który w roku, w którym sezon ma się zakończyć, będzie kończył 22 lata (i młodszy), może bez ograniczeń występować w drużynie rezerw, z zachowaniem reguły 48 godzin (wyjaśnienie niżej)

- zawodnik, który w roku, w którym sezon ma się zakończyć, będzie kończył 23 lata (i starszy), traci prawo gry w drużynie rezerw po rozegraniu 5 meczów w wyższej klasie rozgrywkowej w okresie od 1 lipca do 31 grudnia, a także po rozegraniu 3 meczów po 1 stycznia.

Ważne: Do liczby meczów (5 i 3) wliczają się spotkania, które klub znajdujący się wyżej w hierarchii rozegrał zarówno w lidze jak i pucharze. Zawodnik traci wówczas prawo gry w drugim zespole zarówno w meczach ligowych jak i pucharowych.

- po zakończeniu sezonu w wyższej klasie rozgrywkowej zawodnik pierwszej drużyny może grać w rezerwach, o ile nie przekroczył liczby występów o których mowa wyżej, a także jeśli zagrał w co najmniej 50 procent meczów drugiej drużyny - liczonych od momentu potwierdzenia zawodnika do klubu (nie mylić z potwierdzeniem do rozgrywek ligowych w drugiej drużynie).

b) W przypadku klubów III ligi i klas niższych (m.in. Victoria II Sulejówek, Pogoń II Grodzisk Mazowiecki, Broń II Radom, itp.):

- zawodnik prawo gry w niższej lidze traci, jeśli w wyższej klasie rozgrywkowej rozegrał co najmniej 2/3 liczby oficjalknych meczów w drużynie wyższej klasy rozgrywkowej.

- po zakończeniu sezonu obowiązuje taka sama zasada (50 procent w drugiej drużynie) jak w przypadku rezerw klubów z najwyższych klas rozgrywkowych. Sposób liczenia również jest taki sam (od momentu potwierdzenia do klubu).

Zasada 48 godzin: Jeśli zawodnik zagrał w meczu jednej z drużyn nie więcej niż 45 minut, może zagrać w całym meczu drugiej drużyny tego klubu  przed upływem 48 godzin od zakończenia meczu. Jeśli zawodnik zagrał więcej niż 45 minut, prawo gry w meczu drugiej drużyny uzyskuje dopiero po upływie 48 godzin od momentu zakończenia meczu, w którym grał. Przepis nie dotyczy bramkarzy.

3) Uchwalono, że jeśli dwie drużyny (lub więcej) będą mieć w tabeli taką samą liczbę punktów decydować będą bezpośrednie mecze - punkty, następnie bilans bramkowy, a następnie bramki na wyjeździe wyłącznie w sytuacji, jeśli kluby z identyczną liczbą punktów rozegrały wszystkie zaplanowane mecze między sobą.

4) Ustalono, że jeśli będzie mieć sytuacja taka, z jaką zetknęliśmy się w tym roku (brak możliwości dokończenia sezonu), wówczas:

a) Jeśli uda się rozegrać co najmniej połowę zaplanowanych kolejek - tabela po ostatniej rozegranej kolejce będzie tabelą końcową.

b) jeśli nie uda się rozegrać co najmniej połowy zaplanowanych kolejek - nastąpi anulowanie sezonu.

c) Jeśli sezon zostanie przedwcześnie zakończony z powodu "siły wyższej", mecze zaległe uznaje się za nierozegrane bez przyznawania punktów.

 

źródło: pzpn.pl