Sparingi

Strefa trenera

ZASADY ZAMIESZCZANIA OGŁOSZEŃ - kliknij 

*     *     *

Rozwój Warszawa szuka sparing partnera na weekend 8/9 sierpnia. Telefon do trenera: 511385271

Polecane strony

M Gol

mzpnOd jutra (tj. piątku) strona pilkanamazowszu.pl i profil fb Piłka na Mazowszu wracają do normalnej aktywności. Poniżej kilka informacji o drobnych zmianach, jakich należy spodziewać się w najbliższych miesiącach.

 

Na wstępie dziękuję wszystkim, którzy przesyłali w trakcie ostatnich kilkunastu dni informacje o wynikach meczów, a zwłaszcza przedstawicielom okręgu Płock i Ciechanów-Ostrołęka (oraz częściowo Siedlec), ktorzy dostarczali informacje nie tylko ze swoich klubów, ale też inne zebrane rezultaty.

Wypoczynek pozwolił przeanalizować i przemyśleć kilka kwestii. Przed wyjazdem urlopowym na fb pojawiły się dwa wpisy - jeden z prośbą o przesłanie brakujących informacji (zostały wymienione na liście) z konkretnych meczów sparingowych w okręgu Ciechanów-Ostrołęka, drugi z prośbą o przesłanie planów sparingowych (w miarę możliwości) klubów z wymienionej wówczas listy (dość sporej). Efekt - pomoc w zaledwie jednym przypadku z każdej grupy. Jeśli więc w tych przypadkach trudno było uzyskać informacje, należy założyć, że trudności będą także w przyszłości. Wprowadzone zostaną więc następujące zmiany:

1) W sezonie 2020-21 nie będzie prowadzona klasyfikacja asyst dla żadnej z grup IV ligi. Asysty będą wprowadzane za to w poszczególnych meczach, o ile takie informacje pojawią się na stronach klubowych, zostaną przesłane przez przedstawicieli klubów lub też strzelec gola napisze, kto zaliczył asystę przy jego golu. Oznacza to, że w przypadku klubów, z których asysty trafią do PnM, liczbę asyst zanotowanych przez poszczególnych zawodników będzie można sprawdzić w statystykach zespołu sezonu 2020-21. Jeśli natomiast z jakiegoś klubu asysty nie będą wpływać do PnM, ani też nigdzie się nie ukażą, klub ten w statystykach nie będzie miał rubryki "asysty".

Decyzja o nieprowadzeniu klasyfikacji asyst jest nieodwołalna i po raz pierwszy (i mam nadzieję jedyny) podjęta wbrew wcześniejszemu wynikowi ankiety, w której większość głosuących opowiedziała się za dalszym prowadzeniem owej klasyfikacji.

2) Od zimy 2020 dział sparingi będzie prezentowany w uboższej formie. Nie będzie podawane miasto/miejscowość, w którym sparing się odbył, nie będą podawane godziny rozpoczęcia meczów, a strzelcy będą wprowadzani tylko z tych zespołów, które prześlą informację do PnM bądź opublikują informację na swojej stronie internetowej lub profilu facebookowym. 

3) Transfery przed sezonem 2020-21 zostaną "dodane" do transferów z wiosny. Jednocześnie zdecydowana większość transferów nie zostanie ujęta w oddzielnych informacjach, ale w informacji zbiorczej opublikowanej prawdopodobnie tuż po rozpoczęciu sezonu (jedna informacja będzie poświęcona jednej grupie).

4) Mecze pucharowe, przynajmniej częściowo, będą pozbawione składów. W ostatnich latach udawało się pozyskiwać większość informacji (składy, kartki, strzelcy) z meczów pucharowych wszystkich okręgów. Wymagało to jednak czasami mocnego "kombinowania". W bieżącym sezonie pojawiać się będą tylko składy tych zespołów, z których ustalenie informacji nie będzie problemem. Pozostałe (zwłaszcza niezrzeszone) pozostaną bez dokumentacji.

*     *     *

Na początku sierpnia zostanie podsumowana akcja "informacje o klubie", które PnM zbierała i wprowadzała na stronę wiosną.