Sparingi

Strefa trenera

ZASADY ZAMIESZCZANIA OGŁOSZEŃ - kliknij 

*     *     *

Rozwój Warszawa szuka sparing partnera na weekend 8/9 sierpnia. Telefon do trenera: 511385271

Polecane strony

M Gol

mzpnZnane są zasady spadków i awansów w sezonie 2020-21 w ligach radomskich. Już wiadomo, że w Radomiu idą swoim tokiem rozumowania i po raz kolejny stosowana będzie "degradacja ukośna" w Klasie A.

 

Rozpocznijmy od awansów:

1) Zwycięzca Ligi Okręgowej awansuje do IV ligi.

2) Wicemistrz Ligi Okręgowej zagra w barażach o awans do IV ligi.

3) Zwycięzcy obydwu grup Klasy A awansują do Ligi Okręgowej.

4) Wicemistrzowie obydwu grup Klasy A zmierzą się ze sobą w barażu o awans do Ligi Okręgowej.

5) Zwycięzcy obydwu grup Klasy B awansują do Klasy A.

6) Wicemistrzowie obydwu grup Klasy B zmierzą się ze sobą w barażu o awans do Klasy A.

Spadki

1) Liga Okręgowa w sezonie 2021-22 liczyć ma 16 zespołów. Oznacza to, że w najbardziej optymistycznym scenariuszu (awans wicemistrza LO do IV ligi i brak spadkowicza z IV ligi) z ligą okręgową na koniec sezonu pożegnają się zespoły z miejsc 16-18. Porażka wicemistrza LO w barażach o awans do IV ligi lub jakikolwiek spadkowicz z IV ligi spowoduje degradację dodatkowych zespołów.

2) Klasa A w sezonie 2021-22 liczyć ma 28 zespołów (2 grupy po 14 drużyn). Oznacza to, że w najbardziej optymistycznym scenariuszu (opisanym w punkcie 1) do Klasy B spadnie osiem zespołów.

Biorąc pod uwagę fakt, iż Delegatura MZPN w Radomiu zamierza stosować "degradację ukośną", wiadomo, że z grupy I na pewno spadną zespoły z miejsc 13-16, zaś z grupy II zespoły z miejsc 14-17. Liczba spadkowiczów może ulec zwiększeniu, jeśli wicemistrz LO przegra baraż o awans do IV ligi, albo jeśli ktoś z okręgu radomskiego spadnie do ligi okręgowej.

UWAGA: Nie można wykluczyć, iż Zarząd MZPN w trakcie sezonu zmieni reguły gry i liczba pewnych spadkowiczów ulegnie zmniejszeniu

 

źródło: MZPN