Sparingi

Strefa trenera

ZASADY ZAMIESZCZANIA OGŁOSZEŃ - kliknij 

*     *     *

Rozwój Warszawa szuka sparing partnera na weekend 8/9 sierpnia. Telefon do trenera: 511385271

Polecane strony

M Gol

mzpnZnane są przedsezonowe założenia odnośnie spadków i awansów w sezonie 2020-21 w ligach warszawskich.

 

W kolejnym sezonie, a więc 2021-22 liczebność lig wróci do poprzedniego stanu - liga okręgowa liczyć będzie 32 drużyny (2 grupy po 16 zespołów), a klasa A 56 zespołów (4 x 14 drużyn).

Awanse:

1) Zwycięzcy grup Ligi Okręgowej awansują do IV ligi.

2) Wicemistrzowie grup Ligi Okręgowej wezmą udział w barażu o awans do IV ligi.

3) Po dwa najlepsze zespoły z kaźdej grupy Klasy A awansują do ligi okręgowej.

4) Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy Klasy B awansują do Klasy A

Spadki.

1) Liga Okręgowa. Do obsadzenia 32 miejsca. Osiem z nich zajmą beniaminki. Sześć z nich to spadkowicze (zespoły z miejsc 9-14 w grupie warszawskiej IV ligi). Dla klubów z ligi okręgowej pozostaje więc jedynie 18 miejsc.

W najbardziej optymistycznym scenariuszu, w którym obydwaj wicemistrzowie LO awansują do IV ligi, z okręgówki spaść będzie musiało 14 drużyn. Oznacza to, że po sezonie 2020-21 z warszawską ligą okręgową pożegnają się kluby z miejsc 12-18 z każdej grupy. Z kolei zespoły z miejsc nr 11, 10, a może i nr 9 będą oczekiwać na rozstrzygnięcia meczów barażowych o awans do IV ligi oraz na to, jak potoczą się losy innych klubów z okręgu warszawskiego w IV lidze.

2) Klasa A. Do obsadzenia 56 miejsc. Osiem z nich zajmą beniaminki. Kolejnych 14 to spadkowicze. Dla klubów z Klasy A pozostają więc 34 miejsca. Oznacza to, że na koniec sezonu 2020-21 w najbardziej optymistycznym scenariuszu spadną zespoły z miejsc 12-14 z każdej grupy, a także dwa zespoły z miejsc nr 11. Możliwe jednak, że spadną wszystkie zespoły z miejsc nr 11, a nawet ktoś z miejsca nr 10 - jeśli zapadną niekorzystne rozstrzygnięca dla klubów warszawskich w IV lidze (więcej zdegradowanych ekip okręgu Warszawa) lub jeśli wicemistrzowie LO przegrają baraże o awans do IV ligi).

UWAGA: Nie można wykluczyć, że - jak to już miewało miejsce - w trakcie sezonu Zarząd MZPN zmieni reguły gry i liczba zdegradowanych klubów będzie mniejsza od założeń przedsezonowych.

 

źródło: MZPN