Sparingi

Trenerzy

Polecane strony

M Gol

mzpnJak zmieniła się sytuacja klubów z poszczególnych okręgów, jeśli chodzi o degradacje do niższych klas rozgrywkowych po weekendowej kolejce? Oto szczegółowe informacje.

 

IV liga

W porównaniu z ubiegłym tygodniem nastąpiła jedna zmiana - wiadomo już, że miejsce nr 11 w obydwu grupach na sto procent nie będzie oznaczać bezpośredniej degradacji - w najgroszym wypadku może natomiast oznaczać konieczność gry w barażach o pozostanie w czwartej lidze pomiędzy drużynami, które zajmą jedenaste lokaty. Wszystko dlatego, iż zajmujący ostatnią pozycję w trzeciej lidze ŁKS Łomża nie ma szans na wyprzedzenie w końcowej tabeli więcej niż trzech drużyn z okręgu mazowieckiego, a maksymalna liczba spadkowiczów z III ligi wynosi cztery.

Ciechanów-Ostrołęka, Płock, Radom, Siedlce

Brak zmian w porównaniu z ubiegłotygodniowymi informacjami.

Warszawa

Nastąpiła zmiana w nabardziej pesymistycznym scenariuszu. W związku z faktem, iż obecnie największa maksymalna możliwa liczba spadkowiczów z IV ligi z okręgu warszawskiego wynosi dziewięć, w przypadku wystąpienia wspomnianego skrajnie pesymistycznego scenariusza:

a) z lig okręgowych spadną zespoły z miejsc 10-16, a drużyny z miejsc nr 9 zagrają baraż o utrzymanie.

b) Z klasy A spadną zespoły z miejsc 12-14, a drużyny z miejsc nr 11 wyłonią jeden zespół, który pozostanie w klasie A.

*     *     *

W notowaniu numer 3, które pojawi się za tydzień, prawdopodobnie zawarte będą dość istotne zmiany dla poszczególnych okręgów. W tym tygodniu czwarta liga rozegra aż dwie kolejki, które powinny nieco rozjaśnić sytuację związaną ze spadkami. Rozegrana zostanie też ostatnia kolejka w drugiej lidze, która zadecyduje, ile ostatecznie zespołów spadnie z trzeciej ligi (jeśli Olimpia Elbląg utrzyma się w II lidze, wówczas z trzeciej ligi spadną tylko trzy zespoły).