Sparingi

Strefa Trenera

ZASADY ZAMIESZCZANIA OGŁOSZEŃ - kliknij 

*     *     *

Drużyna KS Troszyn  ma wolne terminy na sparingi .Mile widziane kluby z IV ligi .Prosimy o kontakt telefoniczny 606-396-907

*     *     *

Hutnik Warszawa zaprasza zawodników z roczników 2001-2005 na testy do drużyn seniorskich. Prosimy o przesłanie na adres e-mail biuro@hutnikwarszawa.pl następujących danych: imię i nazwisko, data urodzenia, pozycja, obecny klub

*     *     *

KS Drukarz Warszawa poszukuje sparingpartnera na 31 lipca. Nie dysponujemy boiskiem, więc chętnie dojedziemy. Po naszej stronie koszt sędziów. Proszę o kontakt z II trenerem Przemkiem Cegiełko 889-252-271

Polecane strony

M Gol

logofacebookTradycyjnie, jak co roku "Piłka na Mazowszu" przygotowała hipotetyczne zestawienie spadków i awansów na podstawie tabel po rundzie jesiennej sezonu 2020-21.

 

Jesienną część rozgrywek udało się rozegrać w całości, a pojedyncze spotkania, które nie zostały rozegrane. nie miałyby wpływu na to, czy sezon należy "uznać za rozegrany" jeśli wiosną nie udałoby się wznowić rozgrywek - mecze te prawdopodobnie zostałyby zweryfikowane jako walkowery bez przyznawania punktów którejkolwiek z drużyn (lub jako nierozegrane bez przyznawania punktów). Sytuacja, w której pojedyncze mecze nie zostały rozegrane i zostały przełożone na wiosnę ma miejsce m.in. w Klasie A Radom (grupa II) i Klasie B Warszawa (grupa III).

Poniższe wyliczenia zakładają, że nikt nie wycofa się z rozgrywek po zakończeniu sezonu, ani też nikt nie zrezygnuje z awansu. Zakładają też, że zarząd MZPN nie zmieni reguł gry pod koniec sezonu i nie zmniejszy liczby spadkowiczów.

UWAGA: Poniższe wyliczenia, to interpretacja zapisów regulaminu rozgrywek przez "Piłkę na Mazowszu". Wiążącą interpretację podjąłby w takiej sytuacji MZPN

Należy pamiętać, że jeśli runda wiosenna zostanie rozegrana zgodnie z planem, liczba drużyn zdegradowanych do niższych klas rozgrywkowych w poszczególnych ligach i grupach może być zarówno mniejsza jak i większa - zależeć to będzie od rozstrzygnięć w drugiej, trzeciej i czwartej lidze.

*     *     *

IV liga

W barażach o awans do III ligi wzięłyby udział: Ząbkovia Ząbki, Pilica Białobrzegi, Huragan Wołomin

W trzeciej lidze miejsce spadkowe zajmuje jedynie Ursus Warszawa. Oznacza to, że z czwartej ligi spadłyby:

Grupa Radom-Siedlce: Tygrys Huta Mińska (*), Proch Pionki, KS Warka, Hutnik Huta Czechy, Pogoń II Siedlce, Radomiak II Radom

Grupa Ciechanów-Ostrołęka: KS CK Troszyn (*), KS Łomianki, Bzura Chodaków, Makowianka Maków Mazowiecki, Nadnarwianka Pułtusk, Kasztelan Sierpc

Grupa Warszawa: Unia Warszawa, Marcovia Marki, Józefovia Józefów, Sparta Jazgarzew, Okęcie Warszawa, Ożarowianka Ożarów Mazowiecki.

Dodatkowo rozegrane zostałyby mecze barażowe, które wyłoniłyby jednego spadkowicza spośród trzech drużyn: Znicz II Pruszków, Wkra Żuromin (*) i Podlasie Sokołów Podlaski (*). Konieczność wyłonienia dodatkowego spadkowicza spośród trzech drużyn wynikłaby bezpośrednio z faktu, iż jeden zespół spadłby z trzeciej ligi do czwartej.

(*) Dlaczego wśród zdegradowanych zespołów znalazły się KS CK Troszyn i Tygrys Huta Mińska, choć po dotychczas rozegranych meczach w tabeli plasują się na bezpiecznym (Tygrys) lub barażowym (Troszyn) miejscu? I dlaczego Wkra musiałaby grać mecze barażowe? Otóż zadecydowałby o tym punkt 2 paragrafu 23 regulaminu rozgrywek, który mówi, że jako tabelę końcową przyjmuje się tabelę po ostatniej pełnej rozegranej kolejce. W grupach Radom-Siedlce i Ciechanów-Ostrołęka byłaby to kolejka nr 13... O kolejności w tabeli przy równej liczbie punktów decydowałby natomiast bilans bramkowy ogółem.

Ciechanów-Ostrołęka

Liga Okręgowa. 

Awans: Żbik Nasielsk, baraż o awans do IV ligi: Narew Ostrołęka

Spadłyby na pewno: GKS Pokrzywnica, GKS Strzegowo, Iskra Krasne

Dodatkowo:

1) Jeśli Narew wygrałaby baraże o awans do IV ligi, a Wkra Żuromin utrzymałaby się w czwartej lidze, KS Wąsewo zagrałby baraż o utrzymanie w Lidze Okręgowej z GUKS Krasnosielc.

2) Jeśli Narew przegrałaby baraże (a Wkra by się utrzymała), lub Wkra spadłaby do ligi okręgowej (a Narew by awansowała), KS Wąsewo spadłby do Klasy A, a Błękitni Raciąż zagraliby baraż o pozostanie w lidze okręgowej z GUKS Krasnosielc.

3) Jeśli Narew i Wkra przegrałyby swoje mecze barażowe, wówczas do Klasy A spadłyby KS Wąsewo i Błękitni Raciąż, Tęcza Ojrzeń zagrałaby mecze barażowe o pozostanie w lidze okręgowej z GUKS Krasnosielc.

Klasa A

Awans: Wkra Radzanów i Rzekunianka Rzekuń

Baraż o awans: GUKS Krasnosielc

Spadek: Mazowsze Jednorożec, Boruta Kuczbork, Orzeł Sypniewo, Pełta Karniewo, GKS Andrzejewo, Opia Opinogóra

Dodatkowo:

1) Jeśli KS Wąsewo spadłby do Klasy A (a Błękitni grali w barażach o pozostanie w lidze okręgowej), do klasy B spadłyby Orlęta Baboszewo.

2) Jeśli do klasy A spadłyby KS Wąsewo i Błękitni Raciąż (a Tęcza Ojrzeń grałaby w barażach o pozostanie w lidze okręgowej), do klasy B spadłyby Orlęta Baboszewo i Wkra Sochocin.

Klasa B

Awans: GKS Gumino, ULKS Ołdaki

Baraż o awans: Gryf Kownaty Żędowe, FC 2012 Różan

Płock

Liga Okręgowa

Awans: Stoczniowiec Płock, baraż: Zryw Bielsk

Spadek: Orkan Sochaczew, Pogoń Słupia

Dodatkowo, jeśli Zryw przegrałby baraże o awans do IV ligi, do Klasy A spadłaby Unia Czermno.

Klasa A

Awans: Sparta Mochowo, Zorza Szczawin Kościelny

Spadek: GKS Góra, Wisła Nowy Duninów.

Dodatkowo, jeśli do Klasy A spadłaby Unia Czermno, do Klasy B spadłaby Spójnia Mała Wieś

Klasa B

Miejsca oznaczające awans: Huragan Bodzanów, Wisła Główina-Sobowo

Radom

Liga Okręgowa

Miejsce oznaczające awans: Energia Kozienice

Miejsce barażowe: Drogowiec Jedlińsk

Miejsca spadkowe: Zwolenianka Zwoleń, Iskra Gózd, Gryf Policzna, Mogielanka Mogielnica, Zodiak Sucha, Iłżanka Kazanów

Dodatkowo jeśli Drogowiec Jedlińsk przegrałby baraż o awans do IV ligi, z ligi okręgowej spadłby Zawisza Sienno.

Klasa A

Miejsce oznaczające awans: Gracja Tczów, SKS Potworów

Miejsce barażowe: Polonia Iłża, Młodzik-18 Radom

Miejsca spadkowe: Skaryszewianka Skaryszew, Wisła Chotcza, KS Potworów, Krępianka Rzeczniów, WUKS Ruda Wielka, Orzeł Gielniów, Sadownik Błędów, Ruszcovia Borkowice, Powała Taczów, MKS Wyśmierzyce

Dodatkowo: Jeśli Zawisza Sienno utrzymałby się w lidze okręgowej, baraż o pozostanie w Klasie A rozegrałyby Wisła Solec i GPSZ Głuchów. Jeśli Zawisza by spadł - wówczas do klasy B spadłyby zarówno Wisła jak i GPSZ.

O tym, że zagrożonym zespołem byłaby Wisła Solec, a nie KS Jastrząb lub Hubertus Chomentów (tyle samo punktów) decyduje fakt, że klub ten ma najgorszy bilans bramkowy ogółem (cała runda) z wymienionej trójki.

Klasa B

Miejsca oznaczające awans: Postęp Łaziska, GKS Stromiec

Miejsca barażowe: Zorza Kowala, KP Stanisławice

Siedlce

Liga Okręgowa

Miejsce oznaczające awans: Naprzód Skórzec

Miejsce barażowe: Drugie miejsce zajęłaby Mazovia II Mińsk Mazowiecki, która nie mogłaby awansować - do IV ligi bez gry awansowałby wówczas przeciwnik wicemistrza LO Siedlce w barażach (paragraf 23, punkt 6 regulaminu)

O tym, że to Mazovia II w takiej sytuacji zajęłaby drugie miejsce zadecydowałby fakt, że ma ona z trójki klubów z taką samą liczbą punktów (Mazovia II, Płomień Dębe Wielkie, Watra Mrozy) najlepszy bilans bramkowy ogółem (cała runda).

Miejsca spadkowe: MKS Małkinia, Kolektyw Oleśnica, Polonez Mordy, Victoria Kałuszyn, LKS Ostrówek, Miedzanka Miedzna.

Dodatkowo jeśli Podlasie przegrałoby mecze barażowe o utrzymanie w IV lidze, spadłaby Wilga Miastków Kościelny.

Klasa A

Miejsca oznaczające awans: Kosovia Kosów Lacki, Sęp Żelechów

Miejsca spadkowe: Tęcza Stanisławów, ULKS Gołąbek, Jutrzenka Cegłów, Olimpia Latowicz, Iskra Kotuń

Dodatkowo jeśli Podlasie spadłoby po barażach do ligi okręgowej, z Klasy A spadłaby Tęcza Korczew.

Klasa B

Miejsce oznaczające awans: Świt Barcząca

Warszawa

Liga Okręgowa

Miejsca oznaczające awans: Bug Wyszków, Orzeł Baniocha

Miejsca barażowe: Sokół Serock, Laura Chylice

Miejsca spadkowe: Wisła Dziecinów, Mazur Radzymin, Hutnik II Warszawa, Agape Białołęka, Olimpia Warszawa, Victoria II Sulejówek, Wisła Jabłonna, Ryś Laski, Perła Złotokłos, Przyszłość Włochy, Sarmata Warszawa, SEMP Ursynów, Passovia Pass, Naprzód Brwinów.

Dodatkowo:

1) Jeśli obydwaj wicemistrzowie LO awansowaliby do IV ligi i Znicz II Pruszków utrzymałby się w IV lidze, wówczas mecz barażowy o utrzymanie w lidze okręgowej rozegrałyby drużyny Świtu II Nowy Dwór Mazowiecki i Piasta Piastów.

2) Jeśli obydwaj wicemistrzowie LO awansowaliby do IV ligi, a Znicz II spadłby do ligi okręgowej; albo jeśli Znicz II utrzymałby się w IV lidze i tylko jeden wicemistrz LO awansowałby do IV ligi, wówczas Świt II i Piast spadłyby do Klasy A.

3) Jeśli Znicz II utrzymałby się w IV lidze, a obydwaj wicemistrzowie przegraliby baraże o awans do IV ligi, albo jeśli Znicz II spadłby do ligi okręgowej, a jeden wicemistrz Ligi Okręgowej awansowałby do IV ligi, wówczas Świt II i Piast spadłyby do Klasy A, a baraż o utrzymanie w lidze okręgowej zagrałyby KS Wesoła i Ursus II Warszawa.

4) Jeśli wicemistrzowie LO przegraliby baraże o awans do IV ligi, a Znicz II spadłby do ligi okręgowej, wówczas do Klasy A spadłyby Świt II, Piast, KS Wesoła i Ursus II.

Klasa A

Miejsca oznaczające awans: KTS Weszło, Korona Warszawa, PKS Radość, SRT Halinów. MKS Polonia Warszawa, MKS II Piaseczno, Józefowianka Józefów, Błękitni Korytów

Miejsca spadkowe: Coco Jambo Warszawa, Rządza Załubice, Bednarska Warszawa, Nadstal Krzaki Czaplinkowskie, Amur Wilga, Amigos Warszawa, Świt Warszawa, Anprel Nowa Wieś, Walka Kosów, Perła II Złotokłos, Piast Feliksów, LKS Osuchów, Tajfun Brochów

Dodatkowo: 

1) Jeśli wicemistrzowie LO awansowaliby do IV ligi, a Znicz II utrzymałby się w IV lidze, wówczas baraże o dwa wolne miejsca w Klasie A zagrałyby cztery zespoły: Dąb II Wieliszew, CKS Celestynów, Jedność Żabieniec, Orzeł Kampinos

2) Jeśli jeden wicemistrz LO awansowałby do IV ligi i Znicz II utrzymałby się w IV lidze albo Znicz II spadłby do ligi okręgowej, a obydwaj wicemistrzowie LO awansowaliby do IV ligi, wówczas baraże o jedno miejsce w Klasie A zagrałyby cztery zespoły Dąb II Wieliszew, CKS Celestynów, Jedność Żabieniec, Orzeł Kampinos.

3) Jeśli Znicz II utrzymałby się w IV lidze, a obydwaj wicemistrzowie LO przegraliby baraże, albo jeśli tylko jeden wicemistrz LO awansowałby do IV ligi, a Znicz II spadłby do ligi okręgowej, wówczas do Klasy B spadłyby Dąb II, CKS, Jedność i Orzeł

4) Jeśli obydwiaj wicemisrtrzowie LO przegraliby baraże o awans do iV ligi, a Znicz II spadłby do ligi okręgowej, wówczas do Klasy B spadłyby Dąb II, CKS, Jedność i Orzeł, a GKS Dąbrówka, Wisła Maciejowice, UKS Tarczyn i Tur Jaktorów zagrałyby baraże o wyłonienie jednego spadkowicza.

Uwagi:

1) Zajmujący pierwsze miejsce w grupie IV LKS II Chlebnia nie mógłby awansować do Ligi Okręgowej, ze względu na fakt, iż na tym poziomie rozgrywkowym rywalizuje pierwszy zespół LKS. Zamiast niego, zgodnie z regulaminem, promocję uzyskałby zespół nr 3, a więc Błękitni Korytów.

2) Perła II Złotokłos mimo faktu, iż plasuje się po rundzie jesiennej na bezpiecznej pozycji w tabeli, zostałaby zdegradowana do Klasy B ze względu na fakt, iż do Klasy A spadłby pierwszy zespół Perły (dwie drużyny tego samego klubu nie mogą grać na tym samym poziomie rozgrywkowym).

3) Przyjęto założenie, iż przymusowa degradacja Perły II będzie "dodatkowa", a nie "zamiast" - czyli że nie będzie miała wpływu na inne zespoły zdegradowane z tej grupy ze względu na zajmowane miejsca. Ostateczną decyzję w takiej sytuacji podjąłby MZPN.

Klasa B

Miejsca oznaczające awans: Orły Zielonka, Bóbr Tłuszcz, Wilga II Garwolin, RKS Mirków, Talent Warszawa, AP Eskadra Warszawa, Naprzód II Stare Babice, FC Komorów