logofacebookZgodnie z zapowiedzią "Piłka na Mazowszu" przedstawia uproszczoną wersję dotyczącą potencjalnych spadków z lig okręgowych i Klasy A w czterech mazowieckich okręgach.

 

Pominięty został jedynie Płock - nie da się już bowiem prościej, niż zostało to opisane, przedstawić informacji o miejscach spadkowych w tym okręgu.

Ciechanów-Ostrołęka

1) Z LO spadnie jeden zespół, z Klasy A zespoły z miejsc 14-16, a trzeci zespół Klasy A awansuje bez barażów do LO***.

Stanie się tak, jeśli w czwartej lidze utrzymają się Makowianka, Troszyn i Nadnarwianka, a wicemistrz LO wygra baraż o awans do IV ligi. Scenariusz możliwy tylko wówczas, jeśli w trzeciej lidze pozostaną Broń Radom i Błonianka.

2) Z LO spadną zespoły z miejsc 15-16, z Klasy A zespoły z miejsc 13-16, a trzeci zespół Klasy A awansuje bez barażów do LO***.

Stanie się tak, jeśli:

a) W czwartej lidze utrzymają się Makowianka, Troszyn i Nadnarwianka, a wicemistrz LO przegra baraż o awans do IV ligi (scenariusz możliwy tylko, jeśli Broń i Błonianka pozostaną w III lidze)

b) Z czwartej ligi spadnie jeden zespół z trójki Troszyn, Nadnarwianka, Makowianka, a wicemistrz LO wygra baraż o awans do IV ligi.

3) Z LO spadną zespoły z miejsc 15-16, a zespół z miejsca nr 14 zagra baraż o pozostanie w LO; z Klasy A spadną zespoły z miejsc 12-16

Stanie się tak, jeśli:

a) Z czwartej ligi spadną dwa zespoły z trójki: Makowianka, Nadnarwianka, Troszyn, a wicemistrz LO wygra baraż o awans do IV ligi

b) Z czwartej ligi spadnie jeden zespół z trójki: Makowianka, Nadnarwianka, Troszyn, a wicemistrz LO przegra baraż o awans do IV ligi

4) Z LO spadną zespoły z miejsc 14-16, a zespół nr 13 zagra baraż o utrzymanie; z Klasy A spadną zespoły z miejsc 11-16.

Stanie się tak, jeśli:

a) Z czwartej ligi spadną zarówno Makowianka, Nadnarwianka jak i Troszyn, a wicemistrz LO wygra baraż o awans do IV ligi

b) Z czwartej ligi spadną dwa zespoły z trójki: Makowianka, Nadnarwianka, Troszyn, a wicemistrz LO przegra baraż o awans do IV ligi.

5) Z LO spadną zespoły z miejsc 13-16, a zespół nr 12 zagra baraż o utrzymanie; z klasy A spadną zespoły z miejsc 10-16.

Stanie się tak, jeśli z IV ligi spadną zarówno Makwoianka, Nadnarwianka jak i Troszyn, a wicemistrz LO przegra baraż o awans do IV ligi.

***UWAGA: Kwestia barażów wymieniona w pkt 1 i 2 może zostać przez związek rozstrzygnięta inaczej.

Radom

1) Z LO spadną zespoły z miejsc 15-18, z Klasy A spadną zespoły z miejsc 13-15 (grupa I) i 14-17 (grupa II), z kolei zespół z miejsca nr 12 (grupa I) zagra baraż o pozostanie w lidze z zespołem nr 13 (grupa II).

Stanie się tak, jeśli w IV lidze utrzymają się Proch Pionki, KS Warka i Mazowsze Grójec, a wicemistrz LO wygra baraż o awans do IV ligi (scenariusz możliwy tylko, jeśli Broń i Błonianka utrzymają się w trzeciej lidze.

2) Z LO spadną zespoły z miejsc 14-18, z Klasy A spadną zespoły z miejsc 12-15 (grupa I) i 13-17 (grupa II)

Stanie się tak, jeśli:

a) Z czwartej ligi spadnie tylko jeden klub z trójki: Mazowsze, Proch, Warka, a wicemistrz LO wygra baraż o awans do IV ligi

b) W IV lidze utrzymają się Mazowsze, Proch i Warka, a wicemistrz LO przegra baraż o awans do IV ligi (scenariusz "b" możliwy tylko wówczas, jeśli w trzeciej lidze utrzymają się Broń i Błonianka)

3) Z LO spadną zespoły z miejsc 13-18, z Klasy A spadną zespoły z miejsc 12-15 (grupa I) i 13-17 (grupa II), a zespoły z miejsc nr 11 (grupa I) i nr 12 (grupa II) zagrają baraż o utrzymanie.

Stanie się tak, jeśli:

a) Z trójki Mazowsze, Proch i Warka spadną do ligi okręgowej dwa zespoły, a wicemistrz LO wygra baraż o awans do IV ligi

b) Z czwartej ligi spadnie tylko jeden zespół z trójki Mazowsze, Proch i Warka, a wicemistrz LO przegra baraż o awans do IV ligi

4) Z LO spadną zespoły z miejsc 12-18, z Klasy A spadną zespoły z miejsc 11-15 (grupa I) i 12-17 (grupa II)

Stanie się tak, jeśli:

a) Z czwartej ligi spadną zarówno Mazowsze, Proch jak i Warka, a wicemistrz LO wygra baraż o awans do IV ligi.

b) Z czwartej ligi spadną dwa zespoły z trójki Mazowsze, Proch i Warka, a wicemistrz LO przegra baraż o awans do IV ligi.

5) Z LO spadną zespoły z miejsc 11-18, z Klasy A spadną zespoły z miejsc 11-15 (grupa I) i 12-17 (grupa II), a zespoły nr 10 (grupa I) i nr 11 (grupa II) zagrają baraż o utrzymanie.

Stanie się tak, jeśli z IV ligi spadną zarówno Mazowsze, Proch jak i Warka, a wicemistrz LO przegra baraż o awans do IV ligi.

Siedlce

1) Z LO spadną zespoły z miejsc 16-18, z Klasy A spadną zespoły z miejsc 13-14.

Stanie się tak, jeśli w IV lidze utrzymają się Tygrys i Pogoń II, a wicemistrz LO awansuje po barażach do IV ligi.

2) Z LO spadną zespoły z miejsc 15-18, z Klasy A spadną zespoły z miejsc 12-14

Stanie się tak, jeśli:

a) Z IV ligi spadnie Tygrys lub Pogoń II (tylko jeden), a wicemistrz LO awansuje po barażach do IV ligi.

b) W IV lidze utrzymają się Tygrys i Pogoń II, a wicemistrz LO przegra baraże o awans do IV ligi.

3) Z LO spadną zespoły z miejsc 14-18, z Klasy A spadną zespoły z miejsc 11-14.

Stanie się tak, jeśli:

a) Z IV ligi spadnie Tygrys lub Pogoń II (tylko jeden), a wicemistrz LO przegra baraże o awans do IV ligi

b) Z IV ligi spadnie zarówno Tygrys jak i Pogoń II, a wicemistrz LO awansuje po barażach do IV ligi.

4) Z LO spadną zespoły z miejsc 13-18, z Klasy A spadną zespoły z miejsc 10-14

Stanie się tak, jeśli z IV ligi spadnie zarówno Tygrys jak i Pogoń II, a wicemistrz LO przegra baraże o awans do IV ligi.

Warszawa

1) Z LO spadną zespoły z miejsc 13-18, a zespoły nr 12 grać będą baraż o utrzymanie; Z Klasy A spadną zespoły z miejsc 12-14, a zespoły nr 11 będą grać baraż o utrzymanie (o trzy miejsca w Klasie A)

Stanie się tak, jeśli w IV lidze utrzymają się Żyrardowianka, Łomianki, Unia, Znicz II i Marcovia. Scenariusz możliwy tylko, jeśli w trzeciej lidze utrzymają się Broń i Błonianka

2) Z LO spadną zespoły z miejsc 12-18, z Klasy A spadną zespoły z miejsc 12-14, a zespoły z miejsc nr 11 będą grać baraż o utrzymanie (o dwa miejsca w Klasie A)

Stanie się tak, jeśli z IV ligi spadnie jeden zespół z wymienionej piątki: Żyrardowianka, Łomianki, Unia, Znicz II, Marcovia.

3) Z LO spadną zespoły z miejsc 12-18, a zespoły z miejsc nr 11 zagrają baraż o pozostanie w LO, z Klasy A spadną zespoły z miejsc 12-14, a zespoły z miejsc nr 11 będą grać baraż o utrzymanie (o jedno miejsce w Klasie A)

Stanie się tak, jeśli z IV ligi spadną dwa zespoły z wymienionej piątki: Żyrardowianka, Łomianki, Unia, Znicz II, Marcovia

4) Z LO spadną zespoły z miejsc 11-18, z Klasy A spadną zespoły z miejsc 11-14.

Stanie się tak, jeśli z IV ligi spadną trzy zespoły z wymienionej piątki: Żyrardowianka, Łomianki, Unia, Znicz II, Marcovia (przy czym jednym ze spadkowiczów musi być Żyrardowianka lub Łomianki, mogą też spaść obydwa)

5) Z LO spadną zespoły z miejsc 11-18, a zespoły z miejsc nr 10 zagrają baraż o utrzymanie, z Klasy A spadną zespoły z miejsc 11-14, a zespoły z miejsc nr 10 zagrają baraż o utrzymanie (o trzy miejsca w Klasie A).

Stanie się tak, jeśli z IV ligi spadną cztery zespoły z wymienionej piątki: Żyrardowianka, Łomianki, Unia, Znicz II, Marcovia (przy czym spaść muszą zarówno Żyrardowianka jak i Łomianki). Scenariusz możliwy tylko, jeśli z trzeciej ligi spadną zarówno Błonianka jak i Broń.

UWAGA: W związku z faktem, iż w przyszłym sezonie w Klasie A ma/mają wystąpić zupełnie nowe drużyny, nie można wykluczyć drobnych przesunięć zarówno na korzyść jak i niekorzyść klubów, jeśli chodzi o spadki i ewentualne baraże.

UWAGA 2: W przypadku spadku Perły Złotokłos z Ligi Okręgowej, Klasę A będzie musiała opuścić Perła II, co zwolni dodatkowe miejsce. Związek może je wykorzystać dla potencjalnego spadkowicza lub nowo dokooptowanego zespołu.