mzpnNa wtorkowym posiedzeniu zarząd MZPN przyjął ramowy terminarz LO, klasy A i klasy B w okręgu warszawskim na rundę wiosenną sezonu 2017-18.

 

Liga Okręgowa. Wiosenna część zmagań rozpocznie się w weekend 17-18 marca, zakończy natomiast w weekend 16-17 czerwca. Niemal wszystkie kolejki rozegrane zostaną w weekendy - jedynym wyjątkiem będzie kolejka nr 26, która zostanie rozegrana 23 maja.

Klasa B grupa III. Wiosenna część zmagań rozpocznie się w weekend 17-18 marca, zakończy natomiast w weekend 16-17 czerwca. Niemal wszystkie kolejki rozegrane zostaną w weekendy - jedynym wyjątkiem będzie kolejka nr 25, która zostanie rozegrana 16 maja. Uwaga. Istnieje możliwość, iż terminarz szczegółowy będzie się nieco różnił od ramowego i np. zamiast terminu w okolicy Wielkanocy zostanie wprowadzony dodatkowy termin środowy.

Klasa A i Klasa B (oprócz grupy III). Jedyne, czego możemy być pewni, to fakt, iż rozgrywki zakończą się w weekend 16-17 czerwca. W związku z tym iż ramowy terminarz zawiera dla klasy A i B aż 15 kolejek (ze względu na liczebniejszą grupę III klasy B), a w przypadku tych klas rozgrywkowych odbędzie się jedynie 13 serii gier, możliwe są dwa scenariusze:

b) początek 24-25 marca i mecze we wszystkie weekendy

c) początek 17-18 marca oraz wolny termin (prawdopodobnie 30-31 marca (Wielkanoc) lub 28-29 kwietnia (długi weekend majowy).

Szczegółowe terminarze pojawią się najprawdopodobniej w styczniu lub na początku lutego i wówczas poznamy informację o dokładnych terminach, w jakich wystartują klasa A i B oraz o ewentualnych wolnych weekendach.

Ewentualne baraże o utrzymanie w Lidze Okręgowej oraz klasie A zostaną rozegrane w terminach 23-24 oraz 27 czerwca.

 

źródło: MZPN